32-latek odpowie za… „kupienie” prawa jazdy. Wpadł podczas kontroli drogowej

1
fot. ilustracyjne / policja.pl

Kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania i posługiwanie się fałszywym prawem jazdy – za te przestępstwa odpowie 32-letni mężczyzna z powiatu kutnowskiego zatrzymany do kontroli drogowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

We wtorek (08.01.19 r) policjanci z Wąbrzeźna zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu kutnowskiego. 32-letni mężczyzna okazał funkcjonariuszom prawo jazdy do kontroli. Jak się okazało – był to fałszywy dokument, a posługiwał się nim, bo wcześniej stracił uprawnienia do kierowania. Za swoje czyny odpowie przed sądem (art. 270§1 kk i art. 180a kk).

źródło: KPP Wąbrzeźno

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

1 WYPOWIEDŹ

  1. Co wy piszecie!!!! Od kiedy Wąbrzeźno znajduje się w zachodnio pomorskim!!!? Wąbrzeźno znajduje się w Kujawsko pomorskie!!! Od kiedy policja z Wąbrzeźna wyjeżdżają poza powiat i województwo żeby patrolowac teren!??
    Jak chcecie to róbcie kopiuj wklej a nie piszecie bzdury!!!!!!

    32 – letni mężczyzna zatrzymany na terenie naszego powiatu odpowie za kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień oraz za posługiwanie się fałszywym prawem jazdy.

    We wtorek policjanci wąbrzeskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu kutnowskiego. 32-letni mężczyzna okazał funkcjonariuszom prawo jazdy do kontroli. Jak się okazało – był to fałszywy dokument. Posługiwał się nim, ponieważ wcześniej stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

    Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za posługiwanie się fałszywymi dokumentami grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia lub ograniczenia wolności, a za prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień – ograniczenie albo pozbawienia wolności do 2 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here