7 zakażeń koronawirusem w sąsiednim powiecie. W Kutnie i okolicach przybywa objętych kwarantanną. „To dopiero początek”

reklama

W całym województwie, a także w powiecie kutnowskim przybywa osób objętych kwarantanną i przebywających pod nadzorem epidemiologicznym. Mało tego, w sąsiadującym z nami powiecie łowickim potwierdzono już 7 przypadków koronawirusa.

– Przyszły wyniki testów. 7 osób wynik pozytywny. Wirus działa bezobjawowo. 120 osób kwarantanna. To dopiero początek – komentuje w mediach społecznościowych Marcin Kosiorek, starosta łowicki.

reklama

W Kutnie i powiecie kutnowskim nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. Przybywa jednak osób objętych kwarantaną i przebywających pod nadzorem epidemiologicznym.

POWIAT KUTNOWSKI
Raport z dnia 21.03.2020 na godz. 9:00

  • 86 osob objetych kwarantanna,
  • 65 osob pod nadzorem epidemiologicznym
  • 1 osoba hospitalizowana
reklama

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 57
  • Liczba osób hospitalizowanych: 14
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 4055
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3265

Źródło danych: Starostwo Powiatowe w Kutnie / Łódzki Urząd Wojewódzki

reklama


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...