Będzie aktywne przejście przy poczcie? Miasto odpowiada radnemu

reklama

Nie będzie podwyższonych przejść, ale miasto stara się pozyskać środki na stworzenie aktywnej „zebry” przy Poczcie Polskiej. Miasto ustosunkowało się do interpelacji złożnej przez Janusza Kołodziejskiego.

Jak napisał w interpelacji J. Kołodziejski, w zrealizowanym projekcie z budżetu obywatelskiego, który dotyczył zmiany organizacji ruchu na odcinku od ul. T. Kościuszki do ul. Kard. S. Wyszyńskiego, „nie wykonano wszystkich elementów, które zostały zaproponowane w celu poprawienia bezpieczeństwa lub też niedostatecznie przemyślano te rozwiązania”.

reklama

– Moją propozycją jest uspokojenie ruchu poprzez podwyższenie omawianych przejść dla pieszych powyżej poziomu jezdni do poziomu chodników, tak jak to zostało zrobione w ostatnim czasie przy SP nr 9 w Kutnie. Zmusza to auta do zwolnienia przed przejściem – uważa Janusz Kołodziejski.

Kołodziejski w swoim piśmie stwierdził ponadto, że „w ostatnich miesiącach niestety niewiele zrobiono w kwestii poprawy bezpieczeństwa” i przywołał przykład zamontowania słupków przy Poczcie Polskiej. Jak do sprawy odniosły się władze miasta?

reklama

– Z informacji uzyskanych od KPP w Kutnie wynika, iż od momentu wygrodzenia obszaru wyłączonego przy przejściu dla pieszych w ul. Kościuszki przy Poczcie Polskiej nie miały miejsca żadne zdarzenia. Ponadto Miasto Kutno próbuje pozyskać środki zewnętrzne w ramach programu bezpieczne przejścia dla pieszych w celu wykonania tzw. aktywnego przejścia dla pieszych – komentuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta.

J. Boczkaja ponadto poinformował, że podwyższone przejścia dla pieszych w tej chwili nie wchodzą w grę.

– Jesteśmy również w stałym kontakcie ze służbami i organem nadzorującym ruch drogowy. Rozpatrywane są różne warianty poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednocześnie informuję, iż w chwili obecnej nie planujemy wykonania podwyższonych przejść dla pieszych w ścisłym centrum – dodaje J. Boczkaja.


Warto dodać, że miasto obecnie doświetla 4 przejścia dla pieszych w ciągu ul. Barlickiego. [PRZECZYTAJ WIĘCEJ]

reklama


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...