Będzie bezpieczniej na drogach? Miasto zamontuje kilkanaście progów zwalniających

reklama

Kilkanaście progów zwalniających ma zostać zamontowanych w tym roku w Kutnie. Jednym z takich miejsc będzie ul. Armii Krajowej, na temat której interpelację do władz miasta skierował ostatnio Grzegorz Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutna.

Po rozmowach z mieszkańcami Osiedla Łąkoszyn, którzy twierdzą, że na ul. Armii Krajowej jest duży ruch pojazdów i że te pojazdy jeżdżą szybko, pojawia się konieczność zamontowania progów zwalniających. Ruch tych samochodów to zagrożenie dla mieszkańców bloków poruszających się pieszo np. do pobliskich punktów handlowych – uważa Grzegorz Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutno, który napisał interpelację.

reklama

Władze miasta przychyliły się do propozycji G. Chojnackiego i niebawem progi zwalniające zostaną zamontowane na os. Łąkoszyn. Ale nie tylko tam.

reklama

W obecnym roku planujemy wykonanie kilkunastu progów zwalniających na terenie Miasta Kutno. Zgadzam się z Pana opinią dotyczącą poprawy bezpieczeństwa pieszych we wskazanej przez Pana lokalizacji. Wydział Zarządzania Drogami i Transportu zleci wykonanie dokumentacji projektowej dla powyższego zadania. Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień przystąpimy do montażu urządzeń – odpowiedział radnemu prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

reklama

Jak zapewnia włodarz Miasta Róż, w ostatnim czasie podjęto wiele kroków mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach w Kutnie. Jakich?

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest przez nas traktowane priorytetowo. Miasto Kutno na podstawie opinii i zgłoszeń mieszkańców oraz różnych rodzajów służb, a także własnych obserwacji podejmuje szereg działań mających na celu usprawnienie istniejącej infrastruktury drogowej. W ostatnich latach zainstalowano kilkadziesiąt urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego tj. azyli dla pieszych, luster drogowych, dodatkowych przejść dla pieszych, wygrodzeń, oznakowania poziomego oraz wnioskowanych progów zwalniających – komentuje Z. Burzyński.

reklama

reklama

AKTUALIZACJA:

W sprawie budowy progów zwalniających na al. Armii Krajowej do władz miasta w zeszłym roku zwrócił się radny Michał Łucki z PiS-u.


Z uwagi na brak środków nie jest możliwa realizacja tego zadania w bieżącym roku. Budowa progów zwalniających będzie rozważana przy planowaniu zadań Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu na rok 2020 – zapewniał wówczas Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Radny Łucki dziś w mediach społecznościowych w mocnych słowach skomentował całą sytuację.

– Tylko szkoda, że jedni piszą o to samo i im mówi się, że pieniędzy nie ma, a drugim od razu robią. I gdzie tu współpraca? W odpowiedzi nawet odwagi nie mają napisać, że już ktoś walczył, tylko wszystko pod siebie… – skomentował w mediach społecznościowych radny Michał Łucki.

reklama

reklama

reklama


1 KOMENTARZ

  1. Kto za wprowadzeniem na terenie całego miasta 40 Km/h ja na pewno i tak średnia prędkość to tylko 27Km/h więc będzie jeszcze zapas .

Comments are closed.


Ostatnio dodane:

(ZDJĘCIA) W Kutnie produkują...

Dzięki uprzejmości kilku wolontariuszy posiadających drukarki 3D, w Kutnie udało się rozpocząć całkowicie nieodpłatną produkcję przyłbic medycznych, których pierwsza testowa partia właśnie...

Prawie 100 kolejnych zakażeń...

Mamy 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarł zakażony 37-latek - informuje Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone...

(ZDJĘCIA) Groźny pożar na...

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem przy ul. Hoffmanowej w Kutnie. Zapalił się tam budynek gospodarczy i istniało zagrożenie dla pobliskiego...

Targowiska powinny być otwarte?...

Targowiska w Kutnie i okolicach znów zostaną otwarte? Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński zwrócił się z takim apelem do prezydentów, burmistrzów i wójtów...

Otrzymaliście już takie smsy?...

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, dzisiaj został uruchomiony AlertRCB skierowany do mieszkańców całej Polski. Ma to związek z nowymi zasadami bezpieczeństwa.

Ponad 850 zgłoszeń przez...

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się akcja "Maseczki dla seniora", którą prowadzi UM Kutno. Dziś otrzymano ponad 850 zgłoszeń! "863 -...

ZUS: Ruszyła wypłata „trzynastek”...

Ruszyła wypłata tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Trafiają do uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentę....