Biblioteka zaprasza na spotkanie z Łukaszem Buchalskim

0

Kutnowska biblioteka zaprasza 9 lutego na spotkanie z Łukaszem Buchalskim. Kutnianinem, który jest tłumaczem i przekłada z języka angielskiego powieści, komisy i wiele innych.

Podczas spotkania z kutnowskim tłumaczem będzie okazja porozmawiać również o roli tłumaczeń w historii świata jako ważnym kanale komunikacji między kulturami i nowymi ideami.

Zapraszamy na spotkanie 9 lutego o godz.18.00 w kutnowskiej bibliotece. Wejściówki do odbioru w Czytelni.

Łukasz Buchalski – kutnianin, absolwent II LO im. Jana Kasprowicza. Ukończył filologię angielską i dziennikarstwo  na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje jako tłumacz i redaktor. Przekłada z języka angielskiego powieści, komiksy, literaturę faktu. Związany min. z wydawnictwem Książkowe klimaty, jest członkiem Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Ma na swoim koncie tłumaczenia książek:

  • Sztuka powieści. Wywiady z pisarkami z „The Paris Review”, przeł. Adam Pluszka i Łukasz Buchalski, Wrocław 2016
  • Ece Temelkuran, Turcja: obłęd i melancholia, przeł. Łukasz Buchalski, Wrocław 2017
  • Miranda July, Pierwszy bandzior, Warszawa 2018 (premiera: 28.02.2018)
  • Isabel Greenberg, Encyklopedia Wczesnej Ziemi (w druku)

Obecnie pracuje nad przekładem powieści graficznej autorstwa Mariko i Jillian Tamaki pt. This One Summer, która ukaże się nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu.

Mieszka w Kutnie z żoną Kamilą i… dwoma kotami.

źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here