Biura na wynajem – zalety i wady tego typu rozwiązania

- poniżej dalsza część artykułu -

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej kupić biuro czy wynająć je na pewien okres czasu. Oto wskazówki, przemawiające za korzyściami z wynajmu lub zakupu powierzchni o przeznaczeniu biurowym.

Biura na sprzedaż – kiedy warto zdecydować się na kupno lokalu biurowego?

- poniżej dalsza część artykułu -

Zaletą kupna lokalu jest często fakt, że jest on w pełni wyposażony i gotowy, by móc w nim urządzić biura. Tego zaś nie zaoferuje miejsce do wynajęcia, które często trzeba dodatkowo remontować, ponosząc kolejne koszty i nie wiedząc jak długo będziemy korzystać z efektów tych prac. Zdarza się, że w danym lokalu potrzebna jest gruntowna zmiana przestrzeni, a wówczas wymaga to zgody właściciela, o którą czasami trudno. Wtedy zakup otwiera drogę do możliwości wprowadzania własnych zmian i udogodnień, co sprzyja stworzeniu dobrej przestrzeni biurowej do pracy.
Często też wiele osób, które początkowo wynajmowało lokal decyduje się z czasem na jego kupno. Odbywa się to niekiedy na dość korzystnych zasadach finansowych, ponieważ cena jest atrakcyjna. Zdarza się również, że wynajmujący kupuje lokal np. z zastrzeżeniem, że opłaty, jakie ponosił do tej pory podczas wynajmowania są też wliczane jako część wpłaty, co też jest atrakcyjną ofertą.

Kiedy zakup nie jest najlepszym rozwiązaniem?

Często na zakup biur nie decydują się firmy, które stosunkowo krótko działają na rynku. Może to wynikać z braku odpowiedniego wkładu finansowego lub też braku przekonania co do prosperowania w przyszłości. Są też tacy przedsiębiorcy, którzy dość często przenoszą swoją działalność, np. z jednego miasta do drugiego i w takiej sytuacji zakup biura nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ należałoby poświęcać czas na sprzedaż lokalu, angażować w to np. biuro nieruchomości i ponosić z tego tytułu dodatkowe opłaty. Opłacalność takiej inwestycji stoi pod znakiem zapytania także dlatego, że ceny za powierzchnie biurowe wahają się i są różne w zależności od wielkości miasta. W praktyce więc dla takich przedsiębiorców wynajem jest lepszym rozwiązaniem.

- poniżej dalsza część artykułu -

artykuł powstał we współpracy z maxon.pl
Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen