Był poszukiwany, miał przy sobie narkotyki i zajechał drogę policjantowi. Został złapany

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki, niewykluczone że był pod ich działaniem.

Do zatrzymania doszło w godzinach porannych 16 sierpnia 2019 roku w miejscowości Skłóty gm. Krośniewice. Policjant, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie po zakończonej nocnej służbie, jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu,  został zmuszony do niebezpiecznego manewru. Z drogi podporządkowanej wymusił na nim pierwszeństwo jadący brawurowo kierowca opla, który bardzo dziwnie zachowywał się za kierownicą.

 Funkcjonariusz nie zastanawiał się długo i niezwłocznie zawrócił za podejrzanie zachowującym się kierowcą, którego tor jazdy wskazywał na jazdę po alkoholu. Po kilku kilometrach kierowca opla zjechał na stację paliw Skłótach, wówczas policjant podjął wobec mężczyzny czynności służbowe, zabraniając dalszej jazdy.

Po przybyciu na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy, przy mężczyźnie znaleziono środki odurzające tj. amfetaminę; 1,5 g., oraz marihuanę. Mężczyzna był trzeźwy ale z uwagi na podejrzane – nerwowe zachowanie się mężczyzny i brawurową jazdę dokonano badania krwi na zawartość narkotyków, które to jest w trakcie ustalania.

27 -letni mieszkaniec pow. kutnowskiego  dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia  za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do więzienia. Kierujący 27- letni mężczyzna odpowie za brawurową jazdę oraz  posiadanie narkotyków, co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.