Co z pociągami do Warszawy? Jest odpowiedź na interpelację posłanki Matysiak

reklama

4 stycznia 2020 r. posłanka Paulina Matysiak (Partia Razem) wystosowała do Ministerstwa Infrastruktury interpelację w sprawie połączeń z Kutna do Warszawy. Jak mówi P. Matysiak, odpowiedź Ministerstwa rozczarowuje.

O skierowaniu przez posłankę Paulinę Matysiak interpelacji informowaliśmy w tym miejscu: Czy będą zmiany w kursowaniu pociągów do Warszawy? Posłanka z Kutna interweniuje

reklama

Jak się okazuje, nie będzie dodatkowych połączeń ani zmian w siatce połączeń w przyszłym rozkładzie jazdy na odcinku Kutno-Warszawa. Tym samym nadal utrudniony będzie dojazd na godzinę 8 rano do Warszawy i powrót z Warszawy do Kutna po godzinie 15.

Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Andrzeja Bittela:

reklama

„W godzinach porannych dojazd ze stacji Kutno do stacji Warszawa Centralna zapewnia pociąg TLK 81170 „Uznam”. Odjazd ww. pociągu ze stacji Kutno zaplanowany został na godzinę 04:27 z przyjazdem do Warszawy Centralnej o godzinie 06:08. Następny pociąg z Kutna do Warszawy uruchamiany jest przez przewoźnika regionalnego, który umożliwia przyjazd do stacji Warszawa Centralna o godzinie 07:33.

reklama

Ponadto informuję, że w rocznym rozkładzie jazdy kursowanie pociągu TLK 81170 „Uznam” zaplanowane było z przyjazdem do Warszawy około godziny 06:30. Podkreślić przy tym należy, że szczegółowe godziny przyjazdu pociągu ustala zarządca infrastruktury tj. „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.” po uwzględnieniu utrudnień związanych z pracami modernizacyjnymi na linii numer 3 na odcinku Kutno – Warszawa.

Natomiast prace nad rozkładem jazdy edycji 2020/2021 są na etapie wstępnych uzgodnień i na chwilę obecną jest zbyt wcześnie, aby przekazać szczegóły nowej oferty przewozowej. Niemniej jednak uprzejmie informuję, że kursowanie pociągu TLK „Uznam” planowane jest w zbliżonych godzinach jak w obowiązującym rozkładzie jazdy 2019/2020.


W kwestii relacji powrotnej, tj. z Warszawy do Kutna, uprzejmie informuję, że odstępy pomiędzy kolejnymi pociągami wynoszą około godziny. Zachowanie takiej częstotliwości kursowania pociągów zakładane jest także w rozkładzie jazdy edycji 2020/2021. Wydaje się to zasadne przy podróżach na dystansie ok. 130 km.”

reklama

reklamaOstatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...