Dlaczego nie warto leczyć się z uzależnienia od narkotyków na własną rękę?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Używanie narkotyków, nawet w niewielkich ilościach może powodować zmiany w psychice, a w przypadku silnych substancji nawet nieodwracalne uszkodzenia narządów wewnętrznych. Próby samodzielnego zrezygnowania z zażywania tego typu środków mogą skończyć się między innymi zaburzeniami snu, napadami agresji, bólami głowy czy stanami lękowymi.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Niektóre narkotyki mogą powodować też różne inne dolegliwości, w tym między innymi kłopoty natury kardiologicznej. Ze względu na fakt, że proces leczenia nie jest łatwy, warto powierzyć go wyspecjalizowanym osobom. Do takich z pewnością zalicza się nasz personel. Dokładamy wszelkich starań, aby pobyt w ośrodku leczenia narkomanii odbył się możliwie w jak najlepszej atmosferze. Dzięki temu ma większe szanse na lepszą skuteczność. Szczególnie zależy nam na tym, aby pacjent nie tylko miło spędził czas, ale również skutecznie wyleczył się z nałogu uzależnienia od narkotyków.

Co zyskuje pacjent, który zdecyduje się na skorzystanie z ośrodka leczenia narkomanii? 

Zdecydowanie się na pobyt w ośrodku leczenia narkomanii to korzyści płynące nie tylko z profesjonalnego detoksu, ale także z opieki psychologów oraz innych specjalistów. Sam detoks to usunięcie z organizmu różnego rodzaju toksycznych substancji negatywnie wpływających na organizm pacjenta. Oprócz pozbywania się z organizmu trujących związków chemicznych, osoba leczona otrzymuje na bieżąco witaminy oraz inne potrzebne związki wspomagające regenerację organizmu. Czas trwania takiej terapii jest ściśle uzależniony od kondycji fizycznej pacjenta oraz do tego jak przebiega leczenie. Równie ważny jest też stan psychiczny. Wszystkie te składowe elementy mają kluczowy wpływ na sukces związany z wyeliminowaniem uzależnienia. Pacjent ma do dyspozycji nasz personel przez cały czas trwania terapii. Jesteśmy po to, aby wspierać go w każdej chwili.

Czym dysponuje nasz ośrodek leczenia narkomanii?

Ośrodek leczenia narkomanii Pniowiec jest usytuowany w okolicach lasu. To cicha i przyjemna okolica położona daleko od hałasu. Nie ma tutaj zgiełku, dzięki czemu pacjenci spędzają czas w cichej i spokojnej atmosferze. Pobliska przyroda sprzyja temu, aby się zrelaksować. Ośrodek wyposażony jest w niewielki basen, jest tu również kameralna sauna oraz pokój wypoczynkowy z kominkiem. Oprócz terapii, która musi przebiegać według zaleceń lekarzy i psychologów, nasi pacjenci mają również czas na zrelaksowanie się i wyciszenie w samotności lub w gronie innych osób. Dzięki wielu dodatkowym atrakcjom osoby leczone mogą zapomnieć o problemach, które ich dotyczą i w pełni się odprężyć. Odpoczynek to jeden z kluczowych elementów terapii. Dzięki czemu pacjent może szybciej odzyskać siły i skuteczniej pokonać nałóg. Zależy nam na tym, aby każda z przebywających tutaj osób czuła się jak u siebie w domu. Osoby leczące się w naszym ośrodku mają też do dyspozycji wyspecjalizowaną kadrę, która służy pomocą przy rozwiązywaniu każdego problemu.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -
Ostatnio dodane: