Drugi tydzień strajku nauczycieli. Jaka sytuacja w kutnowskich szkołach?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Równo tydzień temu rozpoczął się strajk nauczycieli. Jak dziś wygląda sytuacja w szkołach i ile osób protestuje?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jak informuje kutnowski magistrat, dziś na godz. 9.00 w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach pracuje 70 nauczycieli (34 – kadra kierownicza, 36 – inni nauczyciele).

Pod ich opieką na świetlicach w szkołach przebywa 36 dzieci, w przedszkolach – 141 dzieci , łącznie 177 dzieci.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Na godz. 9.00 w strajku uczestniczyło 201 nauczycieli.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


5 KOMENTARZE

  1. A ja pytam się co na to wozna czy ona nie powinna godnie żyć pracuje w oświacie to też powinna dostać 1000 zł tylko wtedy będzie odpowiedź nauczycieli wozna dostała 1000 to my chcemy 2000

  2. Kochani nauczyciele nie dajcie się nabierać liderom związków, że odciągną Wam od pensji po 50-60 zł za dzień. To jest ściema. Przykładowo nauczyciel kontarktowy straci za każdy dzień strajku ok. 110 zł. Nie dajcie się też nabierac, że zapłacą Wam z funduszu ZNP, na który wpłynęło około 3 miliony złotych. Podzielcie sobie te 3 miliony przez 700 tys. Waszych kolegów to zobaczycie, że wyjdzie po kilak złotych na każdego z Was. Zatem kolejna ściema liderów związku, którym pensje związki wypłacą w całości. I tak Pan Broniarz ma 12,5 tys. na miesiąc. jemu nikt nic nie odejmie więc może Wami sterować bez strat dla siebie. tak samo jak lokalni przwodniczący związku. Nauczyciele jesteście osobami wykształconymi ale jesli nie macie wiedzy na temat tego czym jest Regionalna Izba Obrachunkowa to sprawdźcie co kontroluje i jakie są jej orzeczenia. Orzeczone jest, że nikt nie może za czas strajku dostać żadnej rekompensaty od żadnego miasta, powiatu, gminy bo jest to niezgodne z prawem. Jesli ktokolwiek wciska Wam ściemę, że dostaniecie te pieniądze od tych organów samorządowych zwyczajnie Was okłamuje. Nie ma takiej możliwości. Jeśli nie wierzycie sprawdźcie sobie czym jest Reginalna Izba Obrachunkowa i jeśli nie wierzycie mi wyróbcie sobie zdanie po lekturze kompetencji reginalnej Izby Obrachunkowej.

  3. Chciałem podziękować NIEDOCENIANEJ przez wielkie panie nauczycielki pani na stanowisku „pomoc nauczycielska”.
    Pomimo strajku zajmuje się dziećmi. Zapewne wielkie panie nauczycielki ją dojadą za to skazując na ostracyzm.

Comments are closed.Ostatnio dodane: