Echa tragedii w szpitalu. Radny Serenda chce nadzwyczajnej sesji

3

Nie milkną echa wczorajszej tragedii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. W mediach społecznościowych mocny wpis zamieścił powiatowy radny Bartosz Serenda, który chce aby w sprawie zwołana została nadzwyczajna sesja.

A jeszcze w ubiegłym tygodniu chciałem zwołania sesji nadzwyczajnej w sprawie bieżącej sytuacji szpitala, prezentacji sylwetek członków zarządu spółki i rady nadzorczej oraz przedstawienia koncepcji prowadzenia placówki. Do głowy by mi wówczas nie przyszło, że w środkowej Europie, kraju członkowskim UE, w XXI wieku, w dobie najnowszych odkryć nanotechnologicznych przywiązuje się pacjentów, co oczywiste, wbrew ich woli pasami do łóżek jak w średniowieczu… – pisze na swoim fanpage Bartosz Serenda.

W kwestii „przywiązania pasami” głos pod postem zabrał Wojciech Ziółkowski, były radny od lat związany ze sprawami medycznymi.

Bartku, przymus bezpośredni w postaci przywiązania pasami (specjalnymi) jest stosowany na całym świecie. Sam kilka razy taki przymus zastosowałem i zapewne będę stosował. I to nie dla własnej wygody, ale dla dobra samego pacjenta. Tego czepiać się nie akurat nie można, uwierz mi na słowo – komentuje W. Ziółkowski.

Radny uważa, że w związku z tragedią w szpitalu, musi zostać zwołana nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kutnowskiego.

W tej sprawie koniecznie musi się odbyć sesja nadzwyczajna. Niezwłocznie. Nadzorujący spółkę muszą wyjaśnić, gdzie w chwili tej tragedii była kadra oddziału, dlaczego nikt nie udzielił pomocy, na jakiej podstawie ograniczono wolność człowieka przypinając go do łóżka i czyje głowy za to polecą. Winni jesteśmy to wszystkim pacjentom, a przede wszystkim rodzinie zmarłego – komentuje radny Serenda.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

3 WYPOWIEDZI

  1. Straszna śmierć. Mimo że nie powinien palić na łóżku jak inni piszą to personel ma często w dupie co się dzieje na sali byleby mieć spokój. To ich wina

  2. Pomyśl logicznie. Jak mógł palić papierosy w łóżku skoro ręce miał przypięte pasami? Po za tym taka śmierć w płomieniach to chyba musi strasznie boleć? Czyli pacjent powinien się drzeć w niebogłosy, więc ktoś na pewno by to odrazu usłyszał. Chyba, że pacjent był pod wpływem podanych mu środków uspokajający, nasennych a łóżko podpalił ktoś inny.

  3. Serenda się martwi bo to był jeden z tych dla których chce założyć partie. To jeden z tych młodych, dobrze wykształconych, którzy nie potrafią odnaleźć się na współczesnym rynku pracy no i chłopak się targnął… Serendzie topnieją szeregi zwolenników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here