Emocje i zwroty akcji, Polfarmex zdobył Wrocław

0

Koszykarze Polfarmexu Kutno po emocjonującym meczu wygrali we Wrocławi z tamtejszym WKK 88-85. Najskuteczniejszy w drużynie Jarosława Krysiewicza był January Sobczak, który rzucił 18 punktów.

Pierwsza kwarta była bardzo obiecująca w wykonaniu kutnian, którzy wygrali zdecydowanie 27-19. Niestety, w kolejnych dwóch odsłonach meczu gospodarze zaczęli odrabiać straty i wygrali kolejno 28-21 i 16-10. Przed
decydującą kwartą wrocławianie prowadzili pięcioma punktami, 63-58.

Ostatnie dziesięć minut było bardzo emocjonujące. Podopieczni Jarosława Krysiewicza wrzucili piąty bieg i dzięki zabójczej końcówce wygrali kwartę 30-22, a w całym meczu 88-85.

Po 27 kolejce Polfarmex zajmuje 13. miejsce w tabeli I ligi mężczyzn. W najbliższą sobotę kutnianie zmierzą się na własnym parkiecie z Rawplug Sokół Łańcut (16.03.2019, godz. 17:30).

WKK Wrocław 85-88 Polfarmex Kutno
(19-27, 28-21,16-10, 22-30)

WKK Wrocław: Jędrzejewski 7, Koelner 21, Ciechoński 2, Rutkowski 21, Kroczak 0, Pieloch 16, Fiedukiewicz 3, Józefiak 1, Patoka 14;

Polfarmex Kutno: Fiszer 7, Majewski 15, Gospodarek 13, Marek 13, Sobczak 18, Obarek 2, Pawlak 3, Czyżnielewski 7, Żmudzki 10;