„Epidemia” dopadła nauczycieli. Mnóstwo zwolnień lekarskich, odwołane zajęcia lekcyjne

1

Już ponad 160 nauczycieli z kutnowskich szkół przebywa na zwolnieniu lekarskim. Prezydent na bieżąco monitoruje sytuację. W której placówce sytuacja wygląda najtrudniej?

Jak poinformowało Panoramę biuro prasowe UM Kutno, dyrektorzy przekazują prezydentowi aktualną informację o absencji nauczycieli w poszczególnych szkołach.

Na 358 nauczycieli zatrudnionych w 7 szkołach podstawowych w dniu dzisiejszym na zwolnieniu lekarskim przebywa 161 nauczycieli. Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w Szkole Podstawowej Nr 1, gdzie na 102 zatrudnionych nauczycieli na zwolnieniu lekarskim przebywa 84 nauczycieli. Duża absencja nauczycieli występuje także w Szkole Podstawowej Nr 4 (na 23 zatrudnionych 16 nauczycieli na zwolnieniu) i Szkole Podstawowej Nr 9 (na 68 zatrudnionych 41 nauczycieli nieobecnych) – podaje biuro prasowe UM Kutno.

W szkołach tych nie odbywają się zajęcia lekcyjne, ale prowadzone są zajęcia opiekuńcze. W szkołach podstawowych nr 2, 5, 6, 7 liczba nieobecnych nauczycieli jest niewielka: od 2 do 8. Tu zajęcia lekcyjne odbywają się bez zmian.

We wszystkich szkołach funkcjonują świetlice w godz. 6.30 – 16.30. Wszyscy uczniowie mają zapewniony ciepły posiłek.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

1 WYPOWIEDŹ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here