Ferie tuż, tuż. Policja odwiedza szkoły

0

Policjanci z kutnowskiej komendy prowadzą cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Funkcjonariusze odwiedzają zarówno dzieci w przedszkolach jak i młodzież w szkołach.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, policjanci w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne ferie” przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, którymi powinni się kierować, by cali i zdrowi powrócili do szkolnych zajęć. Głównym tematem spotkań jest bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Dzielnicowi poruszają także temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz na drogach. Nie zabrakło również rozmów na temat obowiązku noszenia odblasków po zmroku poza obszarem zabudowanym.

4 lutego 2019 roku takie spotkanie przeprowadził dzielnicowy asp.szt. Grzegorz Wasilewski z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Żychlinie, natomiast w dniu dzisiejszym asp.szt. Waldemar Szadkowski spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Krośniewicach oraz uczniami z III klasy Gimnazjum. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Dzieci chętnie słuchają policyjnych porad, uczestniczą w rozmowie oraz z zaangażowaniem udzielają odpowiedzi na zadawane przez mundurowych pytania.

KPP Kutno

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here