Gry komputerowe a wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne dziecka

0

O wpływie gier jaki wywierają na zdrowie dziecka.

Gry komputerowe kojarzą się rodzicom bardzo negatywnie i można to absolutnie zrozumieć. Z jednej strony gry dla dziewczyn niosą za sobą pewne pozytywy (wystarczy wziąć pod uwagę choćby ćwiczenie zręczności czy skupianie się na strategicznym myśleniu), ale z drugiej negatywy mogą być bardzo poważne.

Ponadto należy mieć na uwadze, że na rynku można znaleźć gry dla chłopaków, ale i gry dla dziewczyn. Tak więc wpływ gier to temat, który dotyczy obu płci.

Wpływ na zdrowie fizyczne

Jeśli chodzi o wpływ na zdrowie fizyczne, sprawa jest stosunkowo prosta — częste spędzanie czasu przed komputerem nie jest dobre dla zdrowia. Ruch to zdrowie. Warto pamiętać, że nie chodzi nawet o uprawienie sportu, po prostu spędzanie czasu przed komputerem jest mniej korzystne niż spacery i zabawy na świeżym powietrzu.

Chcesz wiedzieć, na co mogą wpłynąć gry komputerowe? Jeśli tak, najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie lekarza (konieczna jest rozmowa z osobą, która ma odpowiednią wiedzę). Na pewno jednak należy liczyć się z trwałym uszkodzeniem wzroku, skrzywieniem kręgosłupa czy odrętwieniem palców i dłoni.

Wpływ na zdrowie psychiczne

Co można powiedzieć na temat wpływu na zdrowie psychiczne? Wszystko sprowadza się do tego, że gry komputerowe mogą uzależniać. Być może dla niektórych rodziców wyda się to abstrakcją, ale zakłamywanie rzeczywistości to nie jest dobry pomysł. Trzeba liczyć się z tym, jakie są realia i poza tym chodzi o dobro dziecka.Warto też podkreślić, że rodzic musi zachować całkowitą koncentrację, nietrudno pominąć jakieś nietypowe zachowanie, czy zbyt częste przesiadywanie przed komputerem.

Istotne jest też to, że uzależnienie to choroba, która rozwija się w sposób bardzo podstępny. Bez względu na to, czego dotyczy uzależnienie, zawsze wydaje się, że mamy kontrolę. Jak rozpoznać, czy kontrola została utracona? W przypadku uzależnienia granie w gry staje się najważniejszą aktywnością w życiu dziecka. Można też dodać, że wirtualna rzeczywistość ma znaczący wpływ na prawdziwą.

Jak należy to rozumieć? Są różne możliwości, przykładem może być choćby rezygnacja ze spotykania się z przyjaciółmi. Jaki z tego wniosek? Uzależnienie może mieć przełożenie na wykluczenie z życia społecznego. Jest to niewątpliwie coś okropnego, ale i z tym można sobie poradzić. W jaki sposób? Jeśli jest się osobą chorą, jak najszybciej należy rozpocząć leczenie. Nie ma innego wyjścia.Skoro mowa o konieczności leczenia, warto pamiętać, że osoba chora nie zawsze zdaje sobie sprawę z potrzebnej pomocy. Osobie chorej wydaje się, że wszelkie zarzuty są całkowicie bezpodstawne.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here