Kiedy w Kutnie pojawi się LED-owe oświetlenie? Radny dopytuje władze miasta

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Temat związany z oświetleniem w naszym mieście jest często poruszany przez radnych. Kolejne zapytanie do władz Kutna w tej sprawie wystosował wczoraj radny Bartosz Czechowski.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Mając na uwadze oczekiwaną od lat wymianę oświetlenia ulicznego w naszym mieście chciałbym zwrócić się z zapytaniem na jakim etapie jest procedowanie tej inwestycji? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych prac związanych z wymianą w/w oświetlenia? – pyta radny Bartosz Czechowski.

W Kutnie od dłuższego czasu mówi się o konieczności wymiany lamp sodowych na LED-owe. Mówił o tym w zeszłym roku podczas jednej z sesji Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

reklama

Chcemy całe oświetlenie zmodernizować w formule partnerstwa publiczno–prywatnego. Rozpoczęte są rozmowy z firmą, która będzie nam doradzać, jak to wszystko trzeba zrobić i jeżeli wszystko pójdzie tak, jak planujemy, to w ciągu roku z małym okładem w całym mieście powinniśmy mieć oświetlenie zmodernizowane na oświetlenie LED–owe, przy czym – tak jak powiedziałem – w ramach tego zadania chcemy również pozawieszać lampy tam, gdzie słupy dzisiaj są, bo mamy umowę podpisaną z Energą–Operatorem, i tam, gdzie doświetleń wymagają przejścia dla pieszych – mówił wówczas J. Boczkaja.

reklama

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -
Ostatnio dodane: