Koronawirus sparaliżuje wybory prezydenckie? W Kutnie nie ma chętnych do komisji wyborczych

reklama

Do wyborów prezydenckich pozostało nieco ponad 40 dni. Tymczasem okazuje się, że przez koronawirusa sparaliżowana może być praca komisji wyborczych. W Kutnie w komisjach pracować ma 255 osób, a wczoraj zgłosiło się tylko… 8 chętnych. Temat w mediach społecznościowych poruszył Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Miasta Róż.

Wiceprezydent Kutna swój wpis na facebooku rozpoczął od cytatu ministra zdrowia, który w wywiadzie dla Rzeczpospolitej stwierdził, że: „Mamy wybór: ograniczenie aktywności społecznej do minimum albo dziesiątki tysięcy chorych”.

– 44 dni do wyborów prezydenckich. Tymczasem w Kutnie do 29 komisji wyborczych, w których ma zasiąść 255 członków zgłosiło się do dziś 8 chętnych. Jest jeszcze trochę czasu – termin zgłoszeń upływa 10 kwietnia. Powstanie jednak kolejny problem – przeszkolenie tychże 255 chętnych. Chyba nie tak jak zazwyczaj – jednego dnia w 2 turach. Może zdalnie? W skali kraju w komisjach wyborczych znajdzie się prawie 300 tys. członków – napisał w mediach społecznościowych Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

reklama

Z. Wdowiak w swoim wpisie przywołuje sytuację dotyczącą meczu piłkarskiego w Bergamo, a także odnosi się do tego, ile osób może iść na wybory prezydenckie.

– 10 maja jeżeli założymy, że do urn ruszy, jak 5 lat temu, ok. 55% wyborców, to w Kutnie może pójść na wybory ok. 20 000 mieszkańców. Analogicznie w skali kraju 17 000 000 (milionów). Gdyby nawet, ze względu na epidemię poszła połowa, to i tak bardzo dużo. Włosi uznali, że jednym z punktów przełomowych rozwoju epidemii był mecz w Bergamo Atalanta vs Valencia, gdyż uruchomił rozwój pandemii. My też zbliżamy się do ważnego meczu – zakończył swój wpis Wdowiak.

reklama


2 KOMENTARZE

  1. To nie jest tak, że ludzie się boją komisji wyborczych. Potencjalni kandydaci to zapewne ludzie myślący. Każdy kto myśli, ze do 10 maja zostaną zniesione obostrzenia wynikające z wprowadzenia stanu epidemii, jest szaleńcem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.