Kutnianie mają dość hałasu samochodów i pociągów. Napisali petycję do prezydenta i starosty

reklama

Grupa mieszkańców z rejonu Warszawskiego Przedmieścia w Kutnie ma dosyć hałasu spowodowanego wzmożonym ruchem samochodów i pociągów w ich okolicy. W tej sprawie złożyli petycję do władz miasta i powiatu, w której domagają się zdecydowanych kroków.

Jak podkreślają w petycji kutnianie, oddziaływanie hałasu drogowego i kolejowego na środowisko ma zasadniczy wpływ na zdrowie i warunki życia mieszkańców. Ich zdaniem władze miasta podejmując decyzję o wprowadzeniu rozwiązań komunikacyjnych w mieście powinny brać pod uwagę skutki takich decyzji dla mieszkańców danej okolicy oraz zapewnić zgodność z obowiązującymi normami hałasu oraz zanieczyszczenia powietrza.

reklama

– Ulica Warszawskie Przedmieście jest obecnie główną drogą dojazdową do strefy przemysłowej miasta. Obecne natężenie ruchu samochodowego, w tym wprowadzanie tras pojazdów komunikacji miejskiej oraz nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości przez samochody i motocykle generuje bardzo uciążliwy hałas drogowy, który oddziałuje w negatywny sposób na mieszkańców nieruchomości zlokalizowanych w tym rejonie – czytamy w petycji.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że problem nie są tylko samochody, ale również pociągi, które kursują w okolicy.

reklama

– Ponadto rejon ul. Warszawskie Przedmieście w kierunku Józefowa i ulic przyległych jest w bezpośrednim obszarze oddziaływania nie tylko hałasu drogowego, ale również hałasu pochodzącego z pobliskiej linii kolejowej i powinien podlegać ochronie akustycznej, aby zapewnić warunki życia zgodne z wymaganiami norm dla terenu zabudowy mieszkaniowej – piszą kutnianie.

Mieszkańcy w petycji skierowanej do władz miasta i powiatu domagają się:


– Zmniejszenia natężenia ruchu samochodowego i jego oddziaływania na mieszkańców rejonu (hałas, zanieczyszczenie powietrza) lub zmianę infrastruktury drogowego (alternatywny dojazd do strefy przemysłowej).

– Wyłączenia z ruchu pojazdów ciężarowych i zminimalizowania tras autobusowych.


– Analizy planowanego ruchu drogowego po remoncie wiaduktu na Józefowie (zwiększenia natężenia ruchu, dodatkowe linie autobusowe, ruch samochodów ciężarowych) i jego wpływu na uciążliwość dla mieszkańców zamieszkujących w strefie oddziaływania.

– Wykonania pomiarów i zapewnienia zgodności z dopuszczalnymi normami hałasu oraz zanieczyszczenia powietrza zgodnie z obowiązującym prawem ochrony środowiska (…)

– Wprowadzenia rozwiązań zapewniających spowolnienie prędkości pojazdów do obowiązującej 40 km/h (nagminne przekraczanie prędkości, trasa rajdów motocyklowych).

– Zapewnienie ochrony przed hałasem kolejowym z pobliskiej remontowanej linii kolejowej w kontekście powiększenia natężenia ruchu kolejowego, w tym ciężkiego ruchu kontenerowego.

O tym, jaka będzie odpowiedź na petycję poinformujemy wkrótce. ▪


reklama


1 KOMENTARZ

  1. Życie w mieście to nie tylko przywilej mieć posiadania wszystkiego pod nosem i większych możliwości zatrudnienia, to również duże natężenia mieszkańców jak i pojazdów. Linia kolejowa tam przebiegała zanim powstały bloki – każdy kupując mieszkanie w tym rejonie zdawał sobie sprawę z tego i świadomie zgadzał się na ten dyskomfort. Lecz nie, rok 2020 trzeba wylać smutki i żale. Najlepiej gdy na otarcie łez pójdą pieniążki w formie odszkodowania. Ceny mieszkań w mieście są tak wysokie że sprzedając je można na spokojnie mały dom na wsi z kawałkiem ziemi nabyć. Cisza, spokój – brak ludzi, aut. Czego chcieć więcej? Tylko daj, daj – mi się należy, ja chce, ja wymagam, ja oczekuje. Tak źle, tak nie dobrze. Masakra co za społeczeństwo się robi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.