„Likwidacja OCP budzi społeczne oburzenie”. Joński interweniuje u premiera Morawieckiego

reklama

Poseł Dariusz Joński interweniuje u premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie likwidacji Odcinka Ciąży Powikłanej w Kutnie. – To budzi ogromne społeczne oburzenie – argumentuje poseł.

Jak czytamy w piśmie, w związku z zaakceptowaną przez Wojewodę Łódzkiego likwidacją Odcinka Ciąży Powikłanej w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o., która budzi ogromne społeczne oburzenie, mając na uwadze stworzenie realnego zagrożenia dla zdrowia i życia matek i nienarodzonych dzieci, poseł Joński zwrócił się do premiera z serią pytań:


  1. Czy akceptuje Pan społecznie szkodliwą decyzję Wojewody – przedstawiciela administracji rządowej, będącego organem nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego, o likwidacji tak potrzebnej części Oddziału Ginekologiczno – Położniczego KSS sp. z o.o.?
  2. Kto poniesie odpowiedzialność w przypadku nieudzielenia specjalistycznej pomocy lekarskiej w celu ratowania życia matki i dziecka?
  3. Kiedy Wojewoda Łódzki wyda zarządzenie o uchyleniu akceptacji wniosku Prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego o zmniejszeniu liczby łóżek na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym?
  4. Czy zaproponuje Pan rządowe wsparcie dla poprawy sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o., jak może to mieć miejsce w innych placówkach samorządowej służby zdrowia?
reklama

Panie Premierze, takie są oczekiwania mieszkańców powiatu kutnowskiego. Nie wolno ich lekceważyć. Dlatego proszę o niezwłoczną odpowiedź na moją interpelację. W poniedziałek, 24 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 spotykamy się z mieszkańcami, aby rozmawiać o przyszłości kutnowskiego szpitala – komentuje D. Joński.


reklama


1 KOMENTARZ

  1. To są rządy pisiorskiego samorządu powiatu. Yntelygencja się dorwała do władzy to tak bedzie. Debich Pogotowie wyremontował to mają. Sami tylko zamykać potrafią i robić długi. Na koniec pokarzą gest lichockiej.

Comments are closed.


Ostatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...