REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie – sprawdzony pomysł na prezent last minute!

poniżej dalsza część artykułu

Chcesz podarować prezent, który będzie zapewniał niezapomniane przeżycia? Zakup voucher na loty w tunelu aerodynamicznym!

Na Boże Narodzenie, urodziny, Walentynki a może na Dzień Chłopaka? Tunel aerodynamiczny, w którym można latać w powietrzu bez ograniczeń, to doskonały pomysł na prezent na różne okazje. Gdy zbliża się ważna okazja, a Ty nie masz jeszcze pomysłu na podarunek, weź pod uwagę latanie w aerotunelu w Warszawie – to podarunek, który może przypaść do gustu każdemu, kto lubi nowe wyzwania.

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Tunele aerodynamiczne przeznaczone do lotów to konstrukcje wyposażone w wentylatory wprawiające powietrze w ruch – strugi powietrza mogą wtedy osiągać prędkość nawet przeszło 300 km/h. W tunelu znajduje się również siatka, która przepuszcza powietrze i jednocześnie stanowi ona podłoże i zabezpieczenie dla latających w środku osób.

poniżej dalsza część artykułu

Sterowanie prędkością powietrza, a także przyjmowanie odpowiednich pozycji podczas lotu pozwala na wykonywanie wielu rozmaitych ewolucji – zostały one określone jako bodyflying. Dyscyplina ta jest obecnie coraz popularniejsza.

Początkowo tunel aerodynamiczny był miejscem treningów spadochroniarskich. Obecnie korzystają z niego nie tylko przyszli i obecni spadochroniarze – aerotunele dostępne są praktycznie dla każdego, aby zagwarantować niesamowite doznania podczas unoszenia się w powietrzu jak ptak.

Kto może wziąć udział w locie w aerotunelu?

poniżej dalsza część artykułu

Aktualnie tunel aerodynamiczny jest popularnym sposobem na rozrywkę – emocje, jakie można w nim doświadczyć, są nie do odpisania, dlatego najlepiej spróbować samemu.

Dodatkowo za taką atrakcję wcale nie trzeba sporo płacić – za loty w warszawskim tunelu aerodynamicznym Profly trzeba zapłacić zaledwie 259 złotych za 3 minuty. 

poniżej dalsza część artykułu

Aby latać w tunelu, nie trzeba przechodzić czasochłonnych szkoleń. To duże udogodnienie, ponieważ są one dostępne dzięki temu dla wielu osób, które chciałyby dowiedzieć się, jak wygląda latanie bez skrzydeł wewnątrz aerotunelu.

Loty dostępne są bez ograniczeń wiekowych – mogą korzystać z nich również dzieci i młodzież, dlatego lot może być też kapitalnym pomysłem na prezent na urodziny lub pod choinkę dla malucha. Także sprawdzi się jako prezent dla rodziców, a nawet dla dziadków, którzy lubią spędzać swój czas aktywnie. Nie trzeba bać się o kwestie bezpieczeństwa – podczas lotu cały czas przebywa się pod opieką instruktora, który pokazuje, jak należy odpowiednio ułożyć ciało, a także prezentuje różne ewolucje w powietrzu.

Chociaż loty nie są poprzedzane badaniami lekarskimi, warto pamiętać o przeciwwskazaniach. Wśród głównych przeciwwskazań do latania w aerotunelu znajdują się:

  • problemy z kręgosłupem
  • schorzenia serca
  • choroby neurologiczne, w tym epilepsja
  • choroby psychiczne
  • ciąża
  • ciężar ciała – najczęściej powyżej 130 kg

W razie jakichkolwiek przeciwwskazań lepiej zrezygnować z lotu, ponieważ może on spowodować nie tylko zagrożenie dla uczestnika, ale również dla instruktora, z którym przebywa on wewnątrz tunelu.

Jak wykupić lot w tunelu aerodynamicznym w prezencie?

By podarować lot w tunelu aerodynamicznym, najlepiej na zdecydować się na wykupienie vouchera upominkowego. Jest to możliwe również w Warszawie.

W tym celu należy wejść na stronę działającego tam tunelu, a następnie wybrać opcję zakupu vouchera – wtedy będzie on dostarczony na wskazany adres e-mailowy. Także istnieje możliwość wykupienia go na miejscu – wtedy będzie miał on formę dekoracyjnego zaproszenia.

Voucher pozwala obdarowanej nim osobie na samodzielne wybranie terminu lotu – dzięki temu może ona sama wybrać taką datę, która jest dla niej odpowiednia. Aby zrealizować voucher, wystarczy wpisać jego numer na stronie internetowej, wskazując na datę i godzinę lotu.

Gdy zatem prezent dla ważnej osoby ma być jedyny w swoim rodzaju, wtedy tunel aerodynamiczny może być strzałem w dziesiątkę. Niesamowite doznania, jakie towarzyszą lataniu w tunelach, na długi czas pozostają w pamięci!

reklama

Warto przeczytać:

reklama