Mieszkańcy zrzucą się na budowę Pałacu Saskiego? Padł niecodzienny pomysł

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Ponad 10 milionów złotych – tyle pieniędzy musi znaleźć miasto, aby dokończyć rewitalizację Pałacu Saskiego. O problemach związanych z inwestycją pisaliśmy wczoraj. Jeden z mieszkańców wpadła na oryginalny pomysł… stworzenia „zrzutki” mieszkańców na ten cel.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Hej ludzie, jak pewnie większość z Was wie, kocham historię, lubię zabytki i inne dziwne stare rzeczy, które większość uważa za archaiczne, ale do brzegu. Jest w Kutnie inwestycja, która potrzebuje wsparcia dobrych ludzików, nie wnikając w to kto zawinił, ponieważ nie jest to zupełnie istotne, trzeba uzupełnić dziurę po cofniętej dotacji wojewody Łódzkiego! Brakująca kwota jest dla mnie niebotyczna i wynosi aż 10,5 mln pln, jednak internety już nie raz pokazały moc, więc mam nadzieję, że i tym razem magia internetów zadziała. Zaczynamy! – napisał w mediach społecznościowych Łukasz Szeroczyński, organizator zbiórki.

Pomysł mieszkańca Kutna przypadł do gustu między innymi Bartoszowi Serendzie, radnemu Rady Powiatu Kutnowskiego.

Brawo Łukasz Szeroczyński za genialny pomysł. Co na tak wyciągniętą rękę władze UM? Czy tak zebrane pieniądze mogłyby, zgodnie z obowiązującymi przepisami, być „dorzucone” do odbudowy Pałacu? Co na to kutnowskie media? A przede wszystkim co na to Kutno? Jeśli przepisy pozwolę to czy damy radę? – uważa powiatowy radny Bartosz Serenda.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Przez kilka godzin wirtualną „zrzutką” zainteresowały się dwie osoby, które wpłaciły łącznie 35 złotych.

reklama

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


6 KOMENTARZE

  1. Fajny pomysł i brawo, ale ja się nie dołoże.
    Dla mnie od samego początku ten projekt był zbędny
    Pozdrawiam Krzysztof

  2. Bzdura, niech dołoży konserwator zabytków, rzeczoznawca, projektant i inne osoby które odpowiedzialne są za tą porażkę.

  3. A co z poprzednimi zbiórkami robionymi przez Fundację Odbudowy Pałacu Saskiego? Gdzie są pieniądze zebrane przez pana Wieczorkowskiego?

  4. Najpierw to trzeba sprawdzic czemu nowo wyremontowany pałac Gierałtów ( Szkoła Muzyczna) ma juz popękane fundamenty a z pęknięć wychodzi grzyb. Dla przypomnienia robiła to ta sama firma co robi teraz Pałac Saski.

  5. Przypominam, ze mieliśmy nie dawno do czynienia ze zbiórką pieniędzy na odzyskanie powypadkowego Seicento uczestniczącego w najsłynniejszej kolizji ostatnich czasów. Pieniądze w cudowny sposób przepadły kiedy to „zbieracz” zamiast biednemu właścicielowi uszkodzonego pojazdu, przekazał je swojej zonie. Wszystko podobno w majestacie prawa.

Comments are closed.Ostatnio dodane: