(ZDJĘCIA) Za nami uroczyste obchody Dnia Strażaka w Kutnie

2

Nadanie sztandaru kutnowskiej straży pożarnej było jednym z najważniejszych punktów dzisiejszych obchodów Wojewódzkiego Dnia Strażaka, jaki odbył się w Mieście Róż.

Dziś w Kutnie swoje święto obchodzą strażacy z całego województwa łódzkiego. To również wyjątkowy dzień dla Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie z powodu nadania sztandaru jednostce. W obchodach udział wzięli m.in. parlamentarzyści, władze wojewódzkie, przedstawiciele Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele służb mundurowych policji, straży granicznej, służby leśnej, władz powiatowych i gminnych. Samorząd miejski reprezentował Jacek Boczkaja Zastępca Prezydenta Miasta oraz Mariusz Sikora Przewodniczący Rady Miasta Kutna.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka rozpoczęła projekcja okolicznościowego filmu w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. Miejsce nie było wybrane przypadkowo, ponieważ to dawna siedziba Domu Dochodowego Straży Ogniowej – pierwszego budynku w Kutnie związanego ze strażą pożarną. Zaprezentowany materiał poświęcony był rozwojowi kutnowskiego pożarnictwa.

Następnie uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej w intencji strażaków w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Kutnie, którą koncelebrował Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba oraz Dziekan Kutnowski ks. Jerzy Swędrowski.

Po podniesieniu flagi państwowej na maszt oraz odegraniu hymnu państwowego rozpoczęły się główne uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kulminacyjnym punktem uroczystości było nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Ponadto wręczono odznaczenia, wyróżnienia i nominacje na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej. (tekst za UM Kutno)

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

2 WYPOWIEDZI

  1. Swoich pedofilów w sutannach ścigać a nie świncić!! A tamten nie potrafił dwóch zdań bez jąkania wypowiedzeć przy przekazaniu!!! Aż wstyd człowiekowi było!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here