Na Dybowie wciąż czekają na remont tej drogi. „Projekt przebudowy w opracowaniu”

reklama

Niedawno informowaliśmy o zakończeniu przebudowy ul. Ptasiej i Sowiej. Mieszkańcy okolicy cieszą się z drogowych inwestycji na Dybowie, jednak wyczekują remontu ul. Zimowej. Temat poruszyła ostatnio radna Joanna Podemska.

Prace związane z przebudową ul. Ptasiej i Sowiej wraz z budową kanalizacji deszczowej wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ELVIS za kwotę ok. 860 tys. PLN.

reklama

W sprawie Dybowa, ale innej ulicy, pod koniec lutego skierowała interpelację Joanna Podemska.

– Po zapoznaniu się z projektem budowy ul. Zimowej zasadne będzie przeniesienie zatoki autobusowej z miejsca dotychczasowego na drugi koniec ul. Zimowej. Zapewni to poprawę życia mieszkańców okolicznych domów i nie będzie narażało ich na trudności związane z postojem autobusów – napisała radna Joanna Podemska.

reklama

Jak się okazuje, projekt dotyczący kompleksowej przebudowy ulicy w dalszym ciągu jest opracowywany.


– Projekt na przebudowę ul. Zimowej w Kutnie wraz z budową kanalizacji deszczowej i budową oświetlenia jest w trakcie opracowywania. Obecnie trwają spotkania robocze dotyczące zlokalizowania pętli autobusowej w innym miejscu niż istniejący przystanek autobusowy. Po wypracowaniu stanowiska przedstawione zostanie Pani optymalne rozwiązanie do ewentualnej konsultacji z mieszkańcami i akceptacji. Jednocześnie zapewniam, że Miasto Kutno dołoży wszelkich starań, aby lokalizacja projektowanej pętli autobusowej nie wpływała negatywnie na życie mieszkańców ul. Zimowej – odpowiedział na pismo Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Mieszkańcy się niecierpliwią i napisali petycję


W zeszłym roku mieszkańcy ul. Zimowej interweniowali w kutnowskim magistracie w sprawie potrzeby pilnego remontu drogi. Interpelację składał ponadto radny Arkadiusz Olesiński.


– W chwili obecnej nawierzchnia ul. Zimowej znajduje się w bardzo złym stanie, a skrzyżowanie ul. Zimowej z ul. Wiśniową jest w stanie katastrofalnym, dziury uniemożliwiają prawidłowe poruszanie się pojazdów – pisali w zeszłorocznej interpelacji kutnianie.

Jak informował wówczas zastępca prezydenta, koncepcja przebudowy ul. Zimowej obejmuje budowę i przebudowę następujących elementów w pasie drogowym tj. wykonanie nowej nawierzchni jezdni, wykonanie nawierzchni zjazdów, wykonanie chodników, dojść do posesji, wykonanie terenów zielonych, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego.

reklama


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...