Na Mickiewicza będzie bezpieczniej? Jest reakcja władz miasta

    1

    Miejski radny Robert Feliniak zwrócił się do władz miasta, aby w trybie pilnym poprawić bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych przy ul. Mickiewicza, gdzie niedawno doszło do groźnego wypadku. Magistrat zapowiada podjęcie działań, choć na razie będą to tylko tymczasowe rozwiązania. Jakie?

    W imieniu mieszkańców zwracam się z wnioskiem o pilną poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Mickiewicza obok mostu. Korzysta z niego dużo ludzi, którzy tą drogą podążają do sklepu Biedronka oraz do przychodni Eskulap, a w trakcie dnia również dzieci do pobliskiej SP nr 4. Samochody które poruszają się od strony wiaduktu w stronę ronda stwarzają duże niebezpieczeństwo, ponieważ najczęściej poruszają się z większą prędkością, a przejście dla pieszych jest na łuku – napisał w interpelacji Robert Feliniak.

    Radny przytoczył ostatni wypadek, do jakiego doszło w tym miejscu. Wówczas potrącony został tam pieszy i z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

    reklama

    Pieszy po zmroku, a w szczególności podczas opadów deszczu jest bardzo słabo widoczny. W związku z powyższym proponuję wykonać dodatkowe oświetlenie punktowe samego przejścia oraz montaż dodatkowego oznakowania np. pulsujące światło, azyl dla pieszych itd. – wychodzi z propozycją Robert Feliniak.

    Jak informuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, w powyższej sprawie Wydział Zarządzania Drogami i Transportu Miasta Kutno zorganizował spotkanie w terenie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

    reklama

    W wyniku oględzin przedmiotowego przejścia podjęto decyzję o wymianie istniejącego oznakowania pionowego na znaki D-6 na tle fluorescencyjnym. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zainstalowane zostaną tzw. punktowe elementy odblaskowe dla każdego z pasów ruchu – mówi wiceprezydent Boczkaja.

    Jak się okazuje, jest to tylko tymczasowe rozwiązanie. Władze miasta w planach mają inne rozwiązania.

    Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu drogowego dla tego przejścia mają charakter tymczasowy i będą obowiązywały do czasu realizacji projektu „Zielonej Osi Miasta”, która obejmuje w swoim zakresie zmianę lokalizacji pasów dla pieszych – wyjaśnia Boczkaja. ▪

    reklama

    Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

    1 WYPOWIEDŹ

    1. „…Pieszy po zmroku, a w szczególności podczas opadów deszczu jest bardzo słabo widoczny…” A czyja to jest wina? Zmroku, opadów? Gzie edukacja pieszych, gdzie odblaski, gdzie wzmożona czujność pieszego podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych? Jeżeli pieszemu od dawna wmawia się że ma pierwszeństwo przed samochodem, to niektórzy z nich idą jak stado baranów na rzeź.

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here