Na wszystkie progi zwalniające nie starczy pieniędzy. Gdzie powstaną „leżący policjanci”?

reklama

W ostatnim czasie kilku radnych zwróciło się do władz miasta w sprawie zamontowania progów zwalniających. Jak się okazuje, nie wszystkie propozycje zostaną realizowane. Powód? Niewystarczające środki finansowe.

„Na prostym odcinku ul. Krzywej między ulicami Sporną i Kolumba samochody rozwijają nadmierną prędkość. Mieszkańcy obawiają się o swoje dzieci, w tym niepełnosprawne, które przechodzą tamtędy do parku. Na spotkaniu poprosili mnie o interwencję w tej sprawie. W ich imieniu zwracam się z prośbą o zamontowanie progu zwalniającego” – komentował wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Chojnacki.

reklama

„Zgadzam się z Pana opinią dotyczącą poprawy bezpieczeństwa we wskazanej lokalizacji. Wydział Zarządzania Drogami i Transportu zleci wykonanie dokumentacji projektowej. Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień przystąpimy do montażu urządzenia” odpowiada Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Progi zwalniające zamontowane zostaną także prawdopodobnie na ul. Kochanowskiego, przy skrzyżowaniu z ul. 1 Maja. Interpelację w tej sprawie złożył radny Robert Feliniak. O niebezpieczeństwach w tej okolicy informowaliśmy tutaj: Auto wjechało w drzewo, mogło dojść do tragedii. Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa.

reklama

„Zainstalowanie progów zwalniających jest uwzględnione w opracowywanej koncepcji poprawy bezpieczeństwa w/w skrzyżowania. Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu (…) nastąpi po wykonaniu dokumentacji projektowej i jej akceptacji przez organ zarządzający ruchem na drogach gminnych” – wyjaśnia J. Boczkaja.

Progi zwalniające na pewno, przynajmniej w tym roku, nie powstaną za to na al. Armii Krajowej (osiedle Łąkoszyn). O zamontowanie „leżących policjantów” w tym miejscu zwracał się radny Michał Łucki.

„Z uwagi na brak środków nie jest możliwa realizacja tego zadania w bieżącym roku. Budowa progów zwalniających będzie rozważana przy planowaniu zadań Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu na rok 2020” – zapewnia zastępca prezydenta Kutna.

reklama


2 KOMENTARZE

  1. PROG zwalniajacy powinien byc zainstalowany na ulicy wilczej na wysokosci nowego osiedla. Od kiedy zostal otworzony tam parking zupelnie nie widac rozpedzonych pojazdow dla wyjezdzajacych z ul krolowej jadwigii. Jesli ktos to przeczyta to prosba o zwrocenie zainteresowania.

  2. Kiedyś kandydat na radnego p. Walczak obiecał na Obrońców Pokoju… druga kadencja leci a progów ani widu, ani słychu.

Comments are closed.


Ostatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...