Na Zimowej od lat czekają na remont. „Ludzie są rozgoryczeni”

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Zdezelowane i dziurawe płyty betonowe to wizytówka ulicy Zimowej na osiedlu Dybów w Kutnie. Mieszkańcy od lat czekają na remont, jednak nic się na to nie zanosi. W tej sprawie interwencję podjął radny Arkadiusz Olesiński.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jak napisał radny Arkadiusz Olesiński w interpelacji do władz miasta, mieszkańcy ulicy Zimowej z wielkim rozczarowaniem przyjęli informację o nieuwzględnieniu w budżecie miasta na rok 2019 środków finansowych na realizację inwestycji polegającej na gruntownej przebudowie tej ulicy wraz z wykonaniem nawierzchni.

Jego zdaniem, jako wieloletni mieszkańcy Kutna czują się pominięci i rozgoryczeni faktem, iż kolejny rok będą jeździć po zdezelowanych, dziurawych płytach betonowych, podczas gdy obecnie miasto realizuje przedsięwzięcia kompleksowych budów ulic w sąsiedztwie. Ponadto w rejonie skrzyżowania ul. Zimowej z ul. Wiśniową, zwłaszcza po obfitych opadach, zostaje uniemożliwiony ruch kołowy.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

„Pomimo wielokrotnych petycji mieszkańców tej ulicy, licznych opracowań koncepcji rozwiązania problemu, zarządca drogi do dnia dzisiejszego nie przedstawił kompleksowego rozwiązania tego zagadnienia. Rozgoryczenie mieszkańców długim czasowo zbywaniem (kilka kadencji Odrodzonego Samorządu) pogłębia fakt, iż na obecną chwilę pozostałe ulice na Osiedlu Dybów posiadają niezbędne uzbrojenie wraz z wykonaną nawierzchnią bitumiczną oraz obecnie w najbliższym sąsiedztwie realizuje się budowę ulic, które powstały w krótkim odstępie czasowym tj. Kukułcza, Jastrzębia” – komentuje radny Arkadiusz Olesiński.

Zdaniem radnego należy względnić i zabezpieczyć środki finansowe na realizację przedmiotowego zadania w przyszłorocznym budżecie Miasta Kutno.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

To niejedyna interpelacja dotycząca ul. Zimowej, jaka trafiła do kutnowskiego magistratu. Radna Joanna Podemska zwróciła się do władz miasta, aby wykonać zatoczkę autobusową. Powód?

„Obecny stan zatoki parkingowej jest w fatalnym stanie technicznym (dziury)” – napisała radna Podemska. „Proponuję, aby tymczasowo utwardzić teren płytami betonowymi”.

Czy mieszkańcy ul. Zimowej wreszcie doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia? O sprawie będziemy informować.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


6 KOMENTARZE

  1. Niestety przy tej ulicy nie mieszka nikt wpływowy ani ważny dla opcji rządzącej, więc nie spodziewałabym się szybkiego remontu

  2. Hmm, a może mieszka tam właśnie ktoś taki i zalezy mu na świętym spokoju? Ciekawe, pierwsze wzmianki o remoncie tej ulicy w Kutnowskich mediach mozna znaleźć z 2008 r… Ktoś działa z tzw. ROZPĘDEM:)

  3. Brawo Panie Arkadiuszu, w końcu ktoś. Może i Pani Joanna P. ma dobre intencje ale płyt betonowych to już tam wystarczy.

  4. Koło Lidla nowa droga zrobiona za 1,9 mln zł w tempie ekspresowym. Chociaż 200 metrów dalej jest drugi wyjazd. Można, ale zależy kto tam mieszka, prawda?

  5. Po obfitych opadach nalezy zaprosic Pana Prezydenta i wszystkich odpowiedzialnych za uchwalenie budzetu na przejazdzke i spacer ta ulica .

  6. Zapraszam włodarzy miasta, żeby zobaczyli jak się mieszka przy tej ulicy.Pękające ściany i elewacje budynków mieszkalnych sąsiadujących blisko płyt(ulicy.) Brak chodnika stwarza zagrożenie dla pieszych,szczególnie dla dzieci.Przed wyborami wszyscy kandydaci obiecali naprawę ulicy,a po wyborach temat zgasł jak świeczka,rozliczymy przy kolejnej turze……

Comments are closed.Ostatnio dodane: