Na Zimowej od lat czekają na remont. „Ludzie są rozgoryczeni”

  5
  Ulica Zimowa w Kutnie (fot. google maps)

  Zdezelowane i dziurawe płyty betonowe to wizytówka ulicy Zimowej na osiedlu Dybów w Kutnie. Mieszkańcy od lat czekają na remont, jednak nic się na to nie zanosi. W tej sprawie interwencję podjął radny Arkadiusz Olesiński.

  Jak napisał radny Arkadiusz Olesiński w interpelacji do władz miasta, mieszkańcy ulicy Zimowej z wielkim rozczarowaniem przyjęli informację o nieuwzględnieniu w budżecie miasta na rok 2019 środków finansowych na realizację inwestycji polegającej na gruntownej przebudowie tej ulicy wraz z wykonaniem nawierzchni.

  Jego zdaniem, jako wieloletni mieszkańcy Kutna czują się pominięci i rozgoryczeni faktem, iż kolejny rok będą jeździć po zdezelowanych, dziurawych płytach betonowych, podczas gdy obecnie miasto realizuje przedsięwzięcia kompleksowych budów ulic w sąsiedztwie. Ponadto w rejonie skrzyżowania ul. Zimowej z ul. Wiśniową, zwłaszcza po obfitych opadach, zostaje uniemożliwiony ruch kołowy.

  „Pomimo wielokrotnych petycji mieszkańców tej ulicy, licznych opracowań koncepcji rozwiązania problemu, zarządca drogi do dnia dzisiejszego nie przedstawił kompleksowego rozwiązania tego zagadnienia. Rozgoryczenie mieszkańców długim czasowo zbywaniem (kilka kadencji Odrodzonego Samorządu) pogłębia fakt, iż na obecną chwilę pozostałe ulice na Osiedlu Dybów posiadają niezbędne uzbrojenie wraz z wykonaną nawierzchnią bitumiczną oraz obecnie w najbliższym sąsiedztwie realizuje się budowę ulic, które powstały w krótkim odstępie czasowym tj. Kukułcza, Jastrzębia” – komentuje radny Arkadiusz Olesiński.

  Zdaniem radnego należy względnić i zabezpieczyć środki finansowe na realizację przedmiotowego zadania w przyszłorocznym budżecie Miasta Kutno.

  To niejedyna interpelacja dotycząca ul. Zimowej, jaka trafiła do kutnowskiego magistratu. Radna Joanna Podemska zwróciła się do władz miasta, aby wykonać zatoczkę autobusową. Powód?

  „Obecny stan zatoki parkingowej jest w fatalnym stanie technicznym (dziury)” – napisała radna Podemska. „Proponuję, aby tymczasowo utwardzić teren płytami betonowymi”.

  Czy mieszkańcy ul. Zimowej wreszcie doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia? O sprawie będziemy informować.

  Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

  5 WYPOWIEDZI

  1. Hmm, a może mieszka tam właśnie ktoś taki i zalezy mu na świętym spokoju? Ciekawe, pierwsze wzmianki o remoncie tej ulicy w Kutnowskich mediach mozna znaleźć z 2008 r… Ktoś działa z tzw. ROZPĘDEM:)

  2. Koło Lidla nowa droga zrobiona za 1,9 mln zł w tempie ekspresowym. Chociaż 200 metrów dalej jest drugi wyjazd. Można, ale zależy kto tam mieszka, prawda?

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here