Napięta sytuacja w Aquaparku. Dyrekcja szuka oszczędności, ratownicy chcą podwyżek

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Bardzo napięta sytuacja w kutnowskim Aquaparku. Ratownicy domagają się podwyżek i skierowali pismo do dyrektora wodnego parku. Sprawą zainteresowali się również radni, którzy debatowali o sprawie podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kutno.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Ratownicy w listopadzie wystosowali do dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podanie o podwyżkę swoich wynagrodzeń. Pismo skierowane zostało też do radnych i prezydenta Kutna. Jak twierdzą, w przypadku braku podjęcia rozmów i wypracowania porozumienia, większość z nich nie widzi możliwości dalszej współpracy. Z kolei MOSiR ogłosił przetarg na świadczenie usług ratownictwa wodnego przez zewnętrzną firmę.

Temat dotyczący ratowników na ostatniej sesji Rady Miasta poruszyła wiceprzewodnicząca Ewa Rzymkowska, która zaproponowała, aby zorganizować wspólne spotkanie ratowników z dyrekcją MOSiR-u, aby zażegnać konflikt.

reklama

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Na sesji obecny był Paweł Ślęzak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który ustosunkował się do treści pisma ratowników i przedstawił obecną sytuację finansową parku wodnego.

Szukamy wszędzie oszczędności. Aquapark ma już prawie 8 lat. Podpisujemy codziennie faktury dotyczące rzeczy, które się zużywają i psują. Gwarancja dawno się skończyła. To są potężne pieniądze, a naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby były jak najmniejsze koszty. Ratownicy rzeczywiście wystąpili z takim pismem i dostali odpowiedź, że w połowie grudnia otrzymają informacje czy będzie możliwa podwyżka. Skierowanie tego pisma do wiadomości prezydenta i rady to jest jakiś precedens i dziwna sprawa. Nie wiem, co mieli na celu i co chcieli tym osiągnąć. Postraszyć, czy… nie mam pojęcia – mówił P. Ślęzak.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Zarówno przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora jak i wiceprzewodnicząca Ewa Rzymkowska stali na stanowisku, że warto byłoby spotkać się z ratownikami, porozmawiać i skorzystać z doświadczenia tej grupy.

Zupełnie w złą stronę idziemy. O czym ja mam z nimi rozmawiać? Temat jest prosty. Wystąpili o podwyżkę, a w dodam, że w tym roku już jedną dostali, zostało zapowiedziane, że nie mam pieniędzy w budżecie, bo skąd ja mam te pieniądze wziąć, aby oni dostali drugą podwyżkę. Więc tutaj dyskusja jest absolutnie zbędna. Nie wiem skąd są z państwa strony niepokoje. Jeśli ktoś wymówi prace i nie będzie chciał pracować, to nie będzie pracował, to prosty temat. Jakie spotkania? Z kim? Jest pismo, odpowiedź została udzielona, że w połowie grudnia otrzymają informacje. Będzie analiza (po poznaniu ofert przetargowych – przyp. red.) i się okaże, czy dostaną podwyżki, choć nie wiem, czy akurat tyle ile chcą. Stawka godzinowa kutnowskich ratowników jest w górnej strefie stanu średniego jeśli chodzi o Polskę. To nie jest tak, że ktoś kogoś dyskryminuje i wykorzystuje – wyjaśniał radnym dyrektor Ślęzak.

reklama

Swoje obawy związane z przetargiem wyraził też radny Michał Łucki. Stwierdził, że jeśli zewnętrzna firma wygra przetarg, to jest możliwe, że wszyscy ratownicy stracą pracę, a to mieszkańcy Kutna i okolic.

Był już outsourcing związany z ratownikami, ale pan radny akurat wtedy jeszcze nie pracował w Aquaparku. Pierwsze co zrobiła firma, to przyszła do mojego gabinetu i zapytała ile mogę dać pracowników. Czemu mają szukać ludzi z zewnątrz, skoro mają tutaj. To nie jest tak, że ratownicy zostali zostawieni sami sobie – mówił Ślęzak.

Z kolei radny Rafał Jóźwiak poruszył kwestię związaną z bezpieczeństwem w parku wodnym. Jak stwierdził, w przypadku firmy zewnętrznej, pojawia się ryzyko, że szefostwo Aquaparku nie będzie miało bezpośredniego wpływu i kontroli nad „wrażliwymi umiejętnościami ratowania życia i zdrowia ludzkiego” ratowników.

Z doświadczeń Aquaparku wiemy, że były tam bardzo dramatyczne zdarzenia, związane właśnie z tym, że osoby nie miały odpowiednich kwalifikacji. To jest wyjątkowo wrażliwa sytuacja, bo tam chodzę nasze rodziny i chcemy, aby ratownicy byli z najwyższej półki – uważa R. Jóźwiak.

O sytuacji ratowników wodnych w kutnowskim Aquaparku będziemy jeszcze informować.

reklama

reklama

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


19 KOMENTARZE

 1. Jakim sposobem zatrudnianie firmy zewnętrznej ma przynieść oszczędności? MOSiR ma swoich księgowych, człowieka od szkoleń bhp. Może jest problem z gospodarowaniem środków finansowych przez dyrekcje?

 2. Polecam wejść i posłuchac wypowiedzi P.Ślęzaka na radzie miasta. Wszystko w pigułce z kim mamy doczynienia.

 3. Obecnie Dyrektor Aquaparku ma cięzki orzech do zgryzienia. Obawiam się ze z takim podejsciem moze wylecieć. To nie pierwsza grupa zawodowa w Aquaparku która jest źle wynagradzana i nie pierwsza scesja o pensje pracowników. Rzekłbym że kryzys dopiero nadejdzie po nowym roku jak się dyrektor nie opamięta. Braknie ratowników ale i pracowników na innych stanowiskach. Firma zewnetrzna to rozwiązanie dorażne i mówiąc dosadnie cwaniackie.

 4. Miasto nie da na fanaberie pana dyrehtora
  Firma zew. Jest droższym rozwiazaniem niż podwyżka dla stałych, pewnych naszych ratowników!
  Zarobki nie są z górnej półki absolutnie,.poniżej sredniej krajowej…..
  Poleciał pan sobie i to dobrze, niestety to już nie te czasy , ze dostawalo się awanse za…….
  może czas na odpoczynek nadszedł….

 5. a ja bym tam nie chciał stać w ogóle, chu.owe warunki, dzieciaków pełno… Za żadne pieniądze!

 6. Jak dyrekcja podpiszę umowę z firmą jest ogromne prawdopodobieństwo, że obywatele Ukrainy będą ratować i sprzątać na Aquaparku. Czy tego chcecie?

 7. Co ten Ślęzak? Ludzie, jak tam będzie firma z zewnątrz to już tam nie pójdę.

 8. Oczywiście panie Ślęzak, jak zawsze ta sama gadka budżet budżet budżet… kiedyś Nie chciałeś pan płacić zrezygnowałes z usług firmy zewnętrznej. Zatrudniłes cześć ratowników na umowy z obiecankami lepszych zarobkow…. pff żenada ciagle mydlenie oczów. A samochodami się nowymi się wozisz bmw x3 w pełnym mpakiecie ( broń Boże żadnej zazdrości) skądś na to kasa z budżetu musi pójść😂😂😂 aaaa no i najważniejsza kwestia to kwestia alkoholu. Piłeś nie jedź, w pracy raczej tez trzeba być trzeźwym, a Nie latać na podwójnym gazie cały czas Lub być wczorajszym. mimo to ze jest się prezesem
  mosiru czy kim tam jesteś-nie ważne. Jakie by to stanowisko nie było trzeba cały czas trzymać fason. A Aqua park jest strasznie zaniedbany chociażby siłownia gdzie podczas ćwiczeń linki pękają i ludzie z duża siła i impetem uderzają głowa o posadzkę. Gdyby to mi się przytrafiło płaciłby pan mi grube odszkodowanie… linki poskręcane na izolacje…. porażka stan ogólnie zagrażający życiu a jie go poprawiający. Radziłbym zrobić jakaś kontrole bhp na obiekcie bo te pieniądze z budżetu na te faktury które pan mówi ze ciagle coś pan podpisuje to nic nie widać…. daleko nie szukać jak omal nie zabiła by dzieci cześć spadająca z sufitu od wentylacji :(:(:( PORAZKAAaaa

 9. Do Mat….masz jakiś problem, że bywam w pracy pod wpływem alkoholu, proste rozwiązanie zgłoś to odpowiednim służbom. To co napisałeś to są pomówienia więc uważaj żebyśmy nie spotkali się na sali sadowej.

  • Brawo Panie Pawle chamstwo trzeba tępić w zarodku bo jak sie rozwinie to sa potem duże problemy

 10. Od kiedy firma zewnętrzna to są oszczędności? Jakoś na premie dyrektorskie roczne po 80tyś to jest kasa w budżecie. I na nowe sztuczne etaty jak spec. Ds. Ocieplania wizerunku 😂 Ślęzak chce Ukraińców zatrudnić żeby samemu mieć więcej premii z tych oszczędności… W dupie ma bezpieczeństwo i Kutno.

 11. Tak po prawdzie jak Aquapark nie stanie z powodu ratowników to wkrótce stanie z powodu awarii technicznej. Nie ma kasy na naprawy nie ma dla pracowników. Pytanie do Dyrektora a także do urzędu miasta to gdzie te pieniądze są? Ja tu widzę tylko i wyłącznie złe zarządzanie obiektem. Uważam że radni powinni wystąpić z wnioskiem o kontrole wydatków i przychodów w kutnowskiej pływalni a także na pierwszym miejscu skontrolowac całą infrastrukturę techniczną obiektu oraz stan wizualny i sanitarny. W razie razących uchybień osoby odpowiedzialne zwolnić i wziąć się za solidną robotę.

  • Do ZZZ Dzisiaj byłam w Aquaparku i nie zauważyłam aby coś nie działało. Wszystkie atrakcje były sprawne. WYDAJE MI SIĘ ŻE piszesz takie bzdury nie będąc w obiekcie, a tylko dla hejtu.

Comments are closed.Ostatnio dodane: