NFOŚiGW rozpocznie 13 stycznia drugi nabór w programie ‚Mój Prąd’

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

To bardzo dobra informacja dla osób chcących skorzystać z dofinansowania z programu “Mój Prąd”. Już od 13 stycznia 2020 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozpocznie drugi nabór wniosków!

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Pierwszy nabór to prawdziwy sukces!

Pierwszy nabór, który skończył się się 20 grudnia 2019 roku, okazał się sporym sukcesem. Według informacji Funduszu, udało się łącznie zainstalować moc w wysokości 73,5 MW, dzięki czemu można z tego wygenerować aż 73,5 GWh/rok zielonej energii. Ma to bardzo duże przełożenie na redukcję CO2 – dokładnie o 58,8 tys. ton. 

Drugi nabór – co warto wiedzieć?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Ogromne zapotrzebowanie na przydomową fotowoltaikę, sprawiło, że już 13 stycznia 2020 roku rozpocznie się drugi nabór! Tutaj też – podobnie jak poprzednio – dofinansowanie instalacji PV wyniesie do 50% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Co ważne, nie ma przeszkód, aby dofinansowanie połączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, pamiętając o tym, że przedstawione do rozliczenia koszty muszą być pomniejszone o otrzymaną dotację. Termin składania wniosków w drugim naborze mija 18 grudnia 2020 roku. 

Dlaczego to tak ważny program?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Program “Mój prąd” jest niezwykle ważny dla poprawy jakości powietrza w Polsce, zwłaszcza na obszarach słabo zurbanizowanych. Dzięki niemu nasz kraj spełni międzynarodowe zobowiązania i jendocześnie zwiększy swoje bezpieczeństwo energetyczne. Jak przekonują twórcy, “Mój Prąd” to jeden z największych w Europie programów finansowania dla osób fizycznych, którzy za sprawą mikroinstalacji fotowoltaicznych wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby.

Ile jest pieniędzy do rozdzielenia?

Budżet programu “Mój Prąd” jest spory, bo wynosi aż 1 mld zł. Właśnie taką kwotę zamierza zainwestować w rozwój przydomowych źródeł energii odnawialnej NFOŚiGW w porozumieniu z Ministerstwem Aktywów Państwowych (wcześniejsza nazwa: Ministerstwo Energii i Środowiska). Jak przekonują twórcy programu, te pieniądze pozwolą dofinansować nawet 200 tys. instalacji. Taka ilość umożliwia wygenerować około 1 TWh zielonej energii. 

Jeśli i my planujemy zainwestować we własną elektrownię słoneczną, warto zainteresować się tym programem. Jak się okazuje, nie ma problemu, by znaleźć firmę, która pomoże nam krok po kroku stać się posiadaczami wytwarzających prąd paneli fotowoltaicznych. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasła jak Fotowoltaika Kujawsko pomorskie czy Fotowoltaika Bydgoszcz, zyskamy dodatkowe informacje na ten temat.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -
Ostatnio dodane: