Nie będzie progów zwalniających na Zbożowej. Wszystko przez…

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Nie będzie progów zwalniających w okolicy skrzyżowania ul. Zielnej z ul. Zbożową. Z prośbą o ich montaż do władz miasta zwróciła się wiceprzewodnicząca rady miasta Ewa Rzymkowska.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie montażu progów zwalniających w okolicy skrzyżowania ul. Zielnej z ul. Zbożową. Docierają do mnie sygnały od mieszkańców, iż we wskazanej lokalizacji występują liczne przypadki znacznego przekraczania prędkości przez kierujących, co stanowić może zagrożenie dla pieszych, szczególnie dla dzieci, które korzystają np. z boiska przy budynku dawnej szkoły – napisała w interpelacji Ewa Rzymkowska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kutno.

Jak się okazuje, progi nie mogą zostać zamontowane w tej lokalizacji, bowiem jest to sprzeczne z przepisami. Dlaczego?

reklama
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Wykonanie instalacji w/w urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego zgodnie z przepisami załącznika nr 4 do rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach nie jest możliwe na ulicach i drogach w przypadku kursowania autobusowej komunikacji pasażerskiej, z wyjątkiem progów wyspowych. Progów zwalniających nie umieszcza się również w odległości mniejszej niż 40m od skrzyżowania i 30m od istniejącego przejścia dla pieszych. Z uwagi na powyższe nie jest możliwe zamontowanie progów zwalniających we wskazanej lokalizacji – informuje w odpowiedzi na interpelację Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

reklama
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


1 KOMENTARZ

  1. …co do szkoly i jego terenu, to „dzieci” tam chodza w jednym celu palic szlugi i popijac browar. Ja osobiscie chodzac tam ze swoim dzieckiem tylko napotykalem na smiecie po nich ! Na Zbozowej progi ? Hmm…proponuje tez wiadukt, bo tam to sie dzieja cuda, zapier…. ile fabryka dal, a wyprzedzanie jest na porzadku dziennym. Ooo 29 Listopada, mamy pas wylaczony z ruchu, ale co tam wyprzedzac mozn i gnac, bo zielone…wszedzie jest niebezpiecznie…na Kosciuszki miedzy margaryna a ekonimikiem…proponuje jedno przejscie oswietlic, bo o tej porze jadac nawet wolno nie widac jak ktos zbliza sie do przejscia, a ile jest osob co maja w dup… nadjezdzajacy samochod i co tam buu ida.

Comments are closed.Ostatnio dodane: