Nie mogą spać przez hałas pociągów. Radni i prezydent interweniują

  Co z przejściem dla pieszych przez tory na Krośniewickiej, czy powstaną nowe ekrany dźwiękochłonne oraz czy przejazd kolejowy na Łąkoszyńskiej zostanie zabezpieczony rogatkami? Oto „kolejowe” sprawy, jakimi w ostatnim czasie zainteresowali się radni Robert Feliniak i Grzegorz Chojnacki. Tematami po interwencji prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego zająć ma się teraz PKP.

  „Wzdłuż torów kolejowych do Łodzi na odcinku między przejazdami z ul. Łąkoszyńską i Piwną w bezpośredniej bliskości są zlokalizowane liczne budynki mieszkalne. Huk przejeżdżających pociagów oraz sygnały ostrzegawcze, szczególnie w porze nocnej zakłócają ciszę, a nieraz uniemożliwiają spokojny sen mieszkańców. Trwające aktualnie remonty infrastruktury PKP są doskonałą okazją do montażu ekranów dźwiękochłonnych” – uważa wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutno Grzegorz Chojnacki.

  Radny Chojnacki zwrócił się także z zapytaniem dot. ewentualnego montażu rogatek przy remontowanym przejeździe na ul. Łąkoszyńskiej.

  W sprawie montażu ekranów przy torach niedawno interweniował również radny Robert Feliniak.

  „W ostatnim czasie PKP rozpoczęła montaż ekranów akustycznych przy ul. Józefów i W-wskie Przedmieście. W ocenie części mieszkańców inwestycje tę należy poszerzyć o tereny znajdujące się w centralnej i zachodniej części miasta, gdzie ruch pociągów jest dużo większy” – komentuje radny Robert Feliniak.

  Radny ponadto podjął inną „kolejową” interwencję dotyczącą przejścia dla pieszych przez tory pomiędzy ul. Mickiewicza i Krośniewicką.

  W powyższych sprawach prezydent Kutna Zbigniew Burzyński zwrócił się z pismami do Polskich Kolei Państwowych. O odpowiedzi będziemy informować wkrótce.

  Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl
  reklama


  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

  1 WYPOWIEDŹ

  1. Panie Prezydencie Burzyński mam pytanie . Dlaczego Kutno jest takie brudne????????????????????? Co robia odpowiedzialni za czystosc w mieście??????? wyjechali na urlop??????????
   wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Comments are closed.

  reklama