Niebezpiecznie na Łąkoszynie? Mieszkańcy i radni chcą progów zwalniających

reklama

Czy na os. Łąkoszyn powstaną progi zwalniające? Chcieliby tak mieszkańcy, którzy zgłosili się do Grzegorza Chojnackiego, a ten skierował interpelację do prezydenta Kutna.

Po rozmowach z mieszkańcami Osiedla Łąkoszyn, którzy twierdzą, że na ul. Armii Krajowej jest duży ruch pojazdów i że te pojazdy jeżdżą szybko, pojawia się konieczność zamontowania progów zwalniających. Ruch tych samochodów to zagrożenie dla mieszkańców bloków poruszających się pieszo np. do pobliskich punktów handlowych – uważa Grzegorz Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutno.

reklama

reklama


1 KOMENTARZ

  1. Tu nie chodzi o prędkość samochodów tylko, że piesi zrobili sobie z ul. Armii Krajowej deptak. A przecież oprócz jezdni są tak też chodniki.

Comments are closed.


Ostatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...