Nowa murawa i oświetlenie na „Kutnowiance”? Takie plany ma PiS

5

Kutno odwiedził poseł Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Duże wrażenie wywarł na wiceministrze fatalny stan stadionu miejskiego przy ul. Oziębłowskiego. W środę w okolicach stadionu odbyła się konferencja prasowa.

Dziwię się takim włodarzom miast, którzy nie umieją wyremontować stadionu. Takie projekty nie są drogie, a my dofinansowujemy takie przedsięwzięcia w kwocie 50% kosztów. Trzeba się tylko po te pieniądze schylić – powiedział Jarosław Stawiarski.

Minister przyjechał do Kutna na zaproszenie Rafała Jóźwiaka, radnego miejskiego i byłego dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie.

Fiaskiem zakończyły się starania o dofinansowanie z budżetu państwa budowy hali widowiskowo-sportowej – powiedział Rafał Jóźwiak. – Podobnie było z obiektem lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek miasta o środki finansowe odrzucono w Warszawie z przyczyn formalnych.

Minister podkreślał, że najważniejszy jest rozwój dzieci i młodzieży, a „kto nie dba o sport, ten jest złym gospodarzem”.

Fiasko budowy hali sportowej to wielki cios dla kutnowskiego sportu, nie tylko zawodowego, ale również brak warunków do rozwoju dzieci i młodzieży – powiedział Maciej Mroczyński, kierownik Biura Poselskiego Grzegorza Schreibera i kandydat na radnego Rady Miasta. – Obecnie sale sportowe w szkołach są przeciążone, a zajęcia odbywają nawet do godz. 22. Pod wnioskiem do Ministra Grzegorza Schreibera podpisało się siedem kutnowskich klubów, w których trenuje około tysiąca młodych ludzi.

Ewa Rzymkowska, kandydatka na prezydenta miasta deklarowała m. in. modernizację stadionu przy ul. Oziębłowskiego poprzez budowę sztucznej nawierzchni i oświetlenia oraz rozważenie budowy hali widowiskowo-sportowej przy wsparciu środków ministerialnych. Kandydatka zapowiedziała również, że postawi na rozwój zajęć pozalekcyjnych w szkołach.

komunikat prasowy Biura PiS Kutno

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

5 WYPOWIEDZI

  1. Pani Rzymkowska nie ma o wielu sprawach bladego pojęcia, obiecywać każdy może i mydlić oczy. Teraz jest okres wytykania władzom błędów a nie mówienie o tym co powstało ,co jest. Odnowione boiska koło szkół, orliki, siłownie plenerowe, aquapark. Następny pokemon do sterowania który obiecuje gruszki na ….

    • Nie mogę edytować postu przepraszam za nazwanie Pokemon. Pani Rz bardzo ładnie się prezentuje. Jednak może powiedzcie co zostało zrobione a nie co trzeba natychmiast zrobić. Owszem boisko wymaga modernizacji ale czy jest to potrzeba pierwszej instancji?!

  2. Po co komu ten stadion? Bo ma historię? Więcej budynków i terenów miało większą historię dla miasta i jakoś bez problemu zostały zaorane pod markety. Ten stadion jest już nikomu niepotrzebny. Kutno nie jest miastem kilkuset tysięcznym aby musiało mieć tyle kompleksów sportowych. Stadion miejski który obsługuje KS Kutno stoi większość czasu pusty, nic się nie dzieje. Czy jakieś zajęcia dla dzieci, młode zespoły itp nie mogą tam się odbywać? Tylko trzeba kolejne kilka milinów pakować tam gdzie to jest zbędne? Kutno ma za to najmniejsze liczby terenów rekreacyjnych gdzie można spokojnie pójść, usiąść i odpocząć. Ostatnio widziałem we Włocławku że tereny rekreacyjne to nie tylko place zabaw dla dzieci, a również miejsca gdzie w sezonie można zrobić grille ( jest kilkanaście miejsc z wybudowanymi grillami ) i gdzie bez przeszkód są to strefy wolne od zakazu napicia się symbolicznego piwa do kiełbaski.

    • Dla mnie kandydat dla którego Numerem 1 w ofercie wyborczej jest dłuższa praca urzędu o godzinę czy dwie w wybrany dzień jest dla mnie równoznaczne z niskim podejściem do potrzeb miasta i jego mieszkańców. Od kilkudziesięciu lat ludzie bez problemu sobie radzą z godzinami pracy urzędów. Zwykły szary człowiek w Urzędzie Miasta jest raz do roku? Może raz na dwa lata? No z takim głównym punktem wyborczym nikt daleko nie zajedzie. Szkoda tylko pieniędzy które idą na kampanie. Może warto było by te kilkadziesiąt jak nie kilkaset tysięcy złotych które idą w reklamę internetową, bilbordy, ulotki, auta z przyczepkami itp. przeznaczyć na cele które potrzebują pomocy? Pani Rzymkowska tak bardzo chce pomagać matkom i dzieciom. Może te pieniądze lepiej było przeznaczyć na Dom Samotnej Matki niż na wyborczą kiełbasę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here