Nowe wyposażenie dla strażników miejskich. Takiego sprzętu jeszcze nie mieli

reklama

Kutnowscy strażnicy miejscy mają na wyposażeniu nowy sprzęt. Mowa o paralizatorach, o które w zeszłym roku wnioskował jeden z miejskich radnych.

Radny Łukasz Walczak, który na co dzień jest policjantem, często porusza sprawy dotyczące kutnowskich strażników miejskich. W zeszłym roku jedna z interpelacji dotyczyła zakupu paralizatorów.

reklama

W związku z zapytaniem z dnia 2 sierpnia 2019 dotyczącym zakupu paralizatorów dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej pełniących służbę na terenie miasta Kutna proszę o poinformowanie mnie dlaczego urządzenia nie zostały zakupione do końca 2019 roku, tak jak informował mnie prezydent. Zwłoka w zakupie dodatkowego wyposażenia powoduje bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla interweniujących funkcjonariuszy – pisał ostatnio w interpelacji radny Łukasz Walczak.

Jak się okazuje, sprzęt ten został już zakupiony.

reklama

Takie urządzenia zostały nabyte i są one na wyposażeniu strażników. Zakupione paralizatory posiadają moc poniżej 10mA i są bronią defensywną służącą do neutralizacji napastnika w bezpośrednim kontakcie – informuje Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.


reklamaOstatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...