Nowy salon AMG w Gdańsku to luksus i wyjątkowe samochody

0

Otwarty oficjalnie 27 września 2019 roku, nowy salon marki Mercedes-Benz Witman zaprosił w swoje podwoje pierwszych gości i do dzisiaj nie sposób przejść się obok niego obojętnie. Nie bez powodu, jest to bowiem jeden z pięciu salonów marki Mercedes-AMG na świecie (pozostałe ulokowane są w Szanghaju, Tokio, Sydney oraz Pekinie), co stanowi wspaniałe wyróżnienie dla naszego Gdańska! To właśnie tutaj powstał jeden z najnowocześniejszych salonów samochodowych. Jakie sekrety skrywa AMG Brand Center Gdańsk?

Chluba Witmana

Nowy salon od dawna był wielkim marzeniem firmy Witman, no i udało się! Przy al. Grunwaldzkiej 493 stanął w pełnej krasie, po latach budowy i najwyższych starań, salon, który połączony jest z serwisem oraz drugim salonem aut używanych. Nowa siedziba Mercedes-Benz Witman to luksusowa przestrzeń, w której znajdują się takie modele aut, jak te z serii 35, a także modele pokazowe, takie jak chociażby AMG GT 4-door Coupe. Salon posiada dwa piętra, zagospodarowane tak, by uwydatnić dynamiczny charakter marki Mercedes-AMG oraz jak najlepiej zaprezentować ofertę salonu klientom.

Tak, na przykład, AMG Brand Center Gdańsk posiada okno wystawowe AMG Eye, w którym prezentowane są najnowsze i najlepsze modele samochodów. Do zaprojektowania nowego salonu przyłożono wszelkich starań, o czym świadczyć może chociażby fakt, że koszt produkcji owej szyby wyniósł w przybliżeniu 200 tys. złotych. Na wszystkich etapach budowy, przedsięwzięcie nadzorowali niemieccy przedstawiciele Mercedes-AMG, w celu zapewnienia jak najwyższej jakości projektu.

Do dyspozycji klientów znajdują się dwa salony samochodowe oraz serwis, więc każdy klient może otrzymać kompleksową pomoc.

Wielkie otwarcie

Na oficjalne otwarcie zaproszono kilkuset gości i przywitano ich w nowych podwojach siedziby Mercedes-Benz Witman. Przemówienie dała Prezes Zarządu Olga Witman, a wcześniej odbyła się konferencja prasowa z udziałem samego Tobiasa Moersa – szefa marki Mercedes-AMG.

Na otwarciu zaprezentowano publiczności kilka bardzo nowych modeli samochodów, które przyjechały do Gdańska prosto z wystawy we Frankfurcie, ale nie zabrakło też błysków z przeszłości. Głośnym echem odbiła się prezentacja modelu Rote Sau, słynnej dziś czerwonej wiśni, która to była pierwszym pojazdem skonstruowanym przez założycieli marki – Hansa Wernera Ausfrechta oraz Erharda Melchera. Było to niemałe wydarzenie dla wszystkich wielbicieli marki oraz motoryzacji.

Polacy kochają Mercedesa

Jak wykazuje doświadczenie Mercedes-Benz Witman, Polacy coraz częściej i chętniej kupują Mercedesy. W Polsce istnieje bardzo dobry rynek zbytu na tego typu pojazdy i marka AMG-Mercedes doskonale o tym wie. Powstanie salonu w Gdańsku to świetna inwestycja w nasz rynek i okazja do tego, by samemu przekonać się o wartości marki. AMG Brand Center Gdańsk zaprasza w swe podwoje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 07:00 do 21:00.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here