Oczy z całej Polski skierowane na Kutnowski Dom Kultury! Te liczby robią wrażenie

reklama

Kutnowska kultura w sieci! Tymczasowe zamknięcie budynków Kutnowskiego Domu Kultury i Centrum Teatru Muzyki i Tańca wcale nie oznacza zawieszenia ich działalności. O czym przekonać może się każdy (nie tylko w Kutnie), obserwujący nasze strony w mediach społecznościowych. W jednej chwili staliśmy się Ogólnopolskim Domem Kultury!

W tzw. dobie kryzysu mamy przyjemność napisać o niemałym sukcesie! Minął tydzień od momentu jak nagle działalność naszej instytucji zmuszeni byliśmy przenieść do sieci. Zareagować na potrzeby odbiorców należało od razu. I tak w pierwszym tygodniu jak została podjęta decyzja o zamknięciu instytucji kultury, zorganizowaliśmy 6 wydarzeń online, a dodatkowo ruszyliśmy z cyklicznym programem “Kulturalna Kwarantanna“.

reklama

“Kulturalna Kwarantanna” to przede wszystkim propozycje zajęć plastycznych dla dzieci i rodziców, origami czy szycia. Pojawi się również młodzież z sekcji KDK czytająca najmłodszym bajki, a także kulinarne przepisy. Wszystko w bardzo przystępnej formie krótkich filmów nagrywanych przez instruktorów domu kultury w domowym zaciszu zgodnie z zaleceniem #zostańwdomu.

Do sieci trafiają również nagradzane na festiwalach spektakle kutnowskiej Grupy Teatralnej “od jutra”, cieszące się popularnością sztuki Kutnowskiego Teatru Amatorskiego im. Aleksandra Fredry czy dla najmłodszych wesołe bajki Teatru PUSZEK. Do internetu trafiło już 6 spektakli. Są to materiały, które dotychczas dostępne były jedynie w archiwum. Strzałem w 10 są te skierowane do najmłodszych!

reklama

Już teraz wiemy, że nasza oferta online trafia nie tylko do mieszkańców naszego miasta, ale i do odbiorców z terenu całego kraju (a nawet świata), co udowodniła rekordowa liczba widzów oglądająca retransmisję spektaklu „Pchła Szachrajka” w ramach projektu Straszaki bawią Dzieciaki. Przed ekranami swoich komputerów, tabletów i smartfonów w jednym czasie zasiadło około 12 tysięcy osób, w tym Polaków mieszkających w Oslo, Dreznie czy Wilnie. Liczba osób, którym w ciągu doby wyświetliła się na ekranie informacja o wydarzeniu “Pchła Szachrajka Online” to 1,6 mln a ponad 50 tys. osób zadeklarowało udział w tej jednej retransmisji spektaklu. W tej chwili post z video ma ponad 175 tys. odbiorców i ponad 130 tys. wyświetleń. Warto podkreślić, że spektakl jest dostępny cały czas i te liczby rosną. Oczywiście pozostałe opublikowane spektakle również cieszą się dużym zainteresowaniem a w ciągu 7 dni nasza strona na Facebooku osiągnęła przyrost 60% nowych fanów!

Źródło: Kutnowski Dom Kultury

reklama


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.