Parkingowy problem na Braci Śniadeckich. Radny ma pomysł, jak go rozwiązać

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Mieszkańcy osiedla na Braci Śniadeckich od dawna narzekają na problem związany z małą ilością miejsc parkingowych. Sprawą zainteresował się ostatnio jeden z miejskich radnych.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Radny Krzysztof Matusiak wystosował do prezydenta Kutna interpelację dotyczącą parkingowego problemu mieszkańców największego skupiska bloków w samym centrum Kutna.

– Proponuję, aby zmienić oznaczenie miejsc postojowych na ul. Braci Śniadeckich w taki sposób, aby samochody mogły parkować po skosie, co zwiększy ilość do parkowania oraz ułatwi manewrowanie pojazdami – uważa radny Matusiak.

Kutnianie mieszkający na Braci Śniadeckich o problemie mówią już od bardzo długiego czasu.

– Od wielu lat nie powstał tu żaden parking, a samochodów z każdym dniem przybywa. Wiele razy jest tak, że dosłownie nie ma gdzie zostawić auta, bo wszystkie miejsca są zajęte – mówi jeden z mieszkańców osiedla. ▪

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


9 KOMENTARZE

 1. Dobrze, że ktoś zaczyna się tym interesowac, jednakże trzeba by również zwrócić uwagę na samochody stojące tuż przy wjeździe na parking z ulicy Kościuszki… Samochody stoją na chodnikach po samo przejście dla pieszych. Nie raz zdarzają się sytuacje że wjeżdżajacy lub wyjeżdżajacy nie ma możliwości miniecia się z tym samochodem gdyz po prostu jest tam za ciasno… Kończy się to tym, że albo jeden samochód wycofuje na ulicę co jest niebezpieczne, albo drugi cofa się przez pół parkingu by móc przejechać…

 2. Tak na skos, ciekawe jak później wyjedzie z naprzeciwka ktos kto ma wiekszy samochód, brawoo brawooooooo

 3. Parkowanie na skos to absurd, ta ulica jest zbyt wąska, bo już teraz bezprawnie ludzie tak parkują co stwarza problem z minięciem się aut, nawet małych i strasznie utrudnia zaparkowanie auta w miejscach parkingowych prostopadłych do krawężnika. O ewentualnym wjechaniu dużych aut służb np.straży pożarnej to wtedy już będzie można zapomnieć, bo ulica będzie całkiem nieprzejezdna !!!

 4. A ja proponuję usunąć chodnik wzdłuż parkingu, od razu zrobi się luźniej a ludzie i tak tam chodzą po drodze.

 5. Najlepiej zrobić bramkę na wjeździe by chamy z innych osiedli i wsi nie parkowały tam idąc sobie na miasto

 6. Dokładnie bramka tylko dla mieszkańców zarówno wiazd na parking od ul Kościuszki jak i B.arlickiego. Bo zaparkowania na obu parkingach graniczy z cudem prawie codziennie.

 7. Przyjedzcie na osiedle Graniczna blok 23 tam to już tragedia jeden wiazd. Wąsko. Ostatnio była tam karetka wieczorem to kierowca tak wyzywal bo nie mógł nawrócić tylko cofal ze 50m.

 8. Pojazdy uprzywilejowane ( karetka/straż pożarna) czy też śmieciarki powinny mieć możliwość ustawową taranowania blokujących aut. Bardzo szybko by się każdy „niemota” nauczył parkować, jak by raz czy dwa miał uszkodzone auto.
  Na każdym parkingu będzie problem, jak już ktoś wyżej wspomniał, aut w bloku jest więcej niż rodzin tam mieszkających. Co z tego że kilkoro mieszkańców nie będzie posiadać samochodu, skoro będzie kilkunastu takich którzy posiadają 2-3-4, gdzie nawet nie są w stanie nimi jeździć, bo firmowe + własne i zawsze jakieś zalega na parkingu.
  Najlepsze z tego wszystkiego jest przyzwalanie „swoim” na parkowanie jak popadnie, a jak ktoś z bloku obok stanie nie tak jak trzeba to od razu wzywana straż miejska ( najlepszy przykład na szybko wjazd do bloku nr 9, gdzie zakręt jest obstawiony codziennie przez 3-4 auta. Śmiesznie się robi gdy auta parkujące na tym zakręcie przy krawężniku wyjadą i zostaje „pajac” stojący na środku zakrętu).

 9. Wystarczy pożar by jakiekolwiek parkowanie udowodniło że osiedle jest niedostępne dla służb ratunkowych .TO OGROMNY PROBLEM .Na osiedlu stoją pojazdy które całe wieki nie jeździły może powinny stać w garażach a jedyne rozwiązanie to przydzielenie mieszkańcom miejsc parkingowych z oznaczeniem za szybą np w formie plakietki i wydzielenie stref ppoż pan Krzysztof ma dobry pomysł ale trzeba koniecznie przydzielić miejsca a dla odwiedzających lub pojazdów obsługi wprowadzić odpowiednie oznaczenia na pojazdach i wydzielić miejsca z ograniczonym czasem parkowania szybko wyda się ile tak naprawdę jest „obcych „wprowadzić zakaz wjazdu pod rygorem odholowania jeśli pojazd nie ma za szybą odpowiedniego oznaczenia .!!!! np OBSŁUGA RSM PIONIER lub Odwiedzający rodzinę alternatywą są parkingi pod oknami i wycięcie wszystkich drzew . W Toruniu jest zakaz parkowania pojazdów mieszkańców w tego typu zabudowie i jest on przestrzegany ze względu p poż .a jak jest cicho i czysto .

Comments are closed.Ostatnio dodane: