PILNE: Władze Kutna podjęły ważną decyzję dot. organizacji majówki

reklama

To już pewne! W tym roku nie będzie kutnowskiej majówki. Taką decyzję podjęły władze miasta w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ważą się losy całego sezonu artystycznego.

Po wcześniejszym zakazie organizacji imprez masowych, zapytaliśmy w piątek UM Kutno o to, jak wygląda sytuacja dotycząca organizacji kutnowskiej majówki.

reklama

– W czwartek odbyła się telekonferencja z dyrektorami miejskich instytucji kultury, na której ustaliliśmy o definitywnym odwołaniu kutnowskiej majówki, a także wszystkich wydarzeń artystycznych do czerwca. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i skomplikowana. Przypominam, że takie wydarzenia jak majówka są programowane znacznie wcześniej, często pół roku wcześniej. Zobowiązania są już dawno zaciągnięte i teraz trwa rozwiązywanie umów – powiedział Panoramie Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta w UM Kutno.

Przypomnijmy, dziś (niedziela 22 marca) potwierdzono pierwsze 2 przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie kutnowskim. Pisaliśmy o tym tutaj:

reklama


3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.