Po zmroku strach tamtędy przechodzić. Kutnianie napisali petycję do prezydenta

reklama

Mieszkańcy okolic Wojska Polskiego po zmroku boją się wychodzić z domu. Wszystko za sprawą ciemności panujących w okolicy i zbierającej się w okolicy młodzieży, która ma zachowywać się agresywnie. Kutnianie napisali w tej sprawie petycję do prezydenta, interwencję podjęli też radni.

– Brak oświetlenia przy bloku Wojska Polskiego 6 jest szczególnie uciążliwy dla nas mieszkańców wieczorami, zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy dzień jest krótszy. Chcieliśmy podkreślić, że droga i parking przy ww. bloku nie jest oświetlona i zbiera się tam młodzież z całego miasta, zachowująca się agresywnie w stosunku, co do mieszkańców – napisali w petycji kutnianie.

reklama

Jak mówią, jest to bardzo specyficzne miejsce ze względu na brak oświetlenia. Lampa zamontowania na słupie energetycznym oświetliłaby drogę i parking, rozwiązując problem z bezpieczeństwem w tej okolicy.

Warto zauważyć, że w tym miejscu na szczycie bloku przy Wojska Polskiego 6 (od strony parku Traugutta) znajduje się kamera monitoringu miejskiego, jednak przez panujące tam ciemności jest niemalże bezużyteczna.


reklama

Interwencja radnych Rędzikowskiego i Felniaka

W sprawie braku oświetlenia interweniowali również radni Tomasz Rędzikowski i Robert Feliniak.

– Mieszkańcy twierdzą, że po zapadnięciu zmroku na tyłach zlikwidowanego sklepu PSS Społem często zbierają się grupy wyrostków i wykorzystując panujące tam ciemności zachowują się dość agresywnie. Problem zaistniał z chwilą definitywnego zamknięcia wspomnianego sklepu, co poskutkowało brakiem nocnego oświetlenia tego obiektu – napisali do władz miasta T. Rędzikowski i R. Feliniak.


Jak zapewnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, dokonana zostanie analiza możliwości doświetlenia tej okolicy.

– W odpowiedzi na interpelację dotyczącą doświetlenia terenu między blokami mieszkalnymi przy ulicach Wojska Polskiego 6 a Barlickiego 24a informuję, że Wydział Zarządzania Drogami i Transportu dokona analizy możliwości wykonania doświetlenia na przedmiotowym terenie a Miasto Kutno rozważy możliwość realizacji powyższego zadania jeszcze w 2020 roku – informuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.


reklama


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.