Pod patronatem PANORAMY: Wystartował V Festiwal Historyczny „Tradycja i Pamięć”

1

„II Rzeczpospolita – od powstania do upadku” – pod takim hasłem wystartowała V. edycja Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”. Konkurs wiedzy jest adresowany do szkół ponadgimnazjalnych oraz klas 7, 8 i oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych. Celem jest popularyzacja historii wśród młodzieży.

Rywalizacja cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym powiecie, a kutnianie mają na koncie wiele sukcesów. Miniony rok był pod tym względem rekordowy: w wielkim finale spośród siedmiu przedstawicieli województwa łódzkiego, aż trzech broniło barw kutnowskich szkół: ZS nr 1 i ZS nr 3. Najlepiej spisał się Rafał Kanas, reprezentant placówki im. Władysława Grabskiego, który wywalczył wicemistrzostwo województwa.

Wśród tegorocznych zagadnień obejmujących okres międzywojenny, tradycyjnie nie zabraknie tematów związanych z regionem, np. Bitwa pod Kutnem czy losy 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty.

Zgłoszenia (szkoły ponadgimnazjalne) należy przesyłać na adres maciej.mroczynski@tlen.pl do końca lutego, natomiast prezentacje multimedialne (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów) do 15 marca (festiwal@kosmazlotowski.eu).

Konkurs ma zasięg międzywojewódzki. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Tradycja i Pamięć”. Zmaganiom patronują m.in. : Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Grzegorz Wierzchowski, Łódzki Kurator Oświaty. Bliższe informacje tel. 500 002 076.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

1 WYPOWIEDŹ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here