Policjanci w roli strażaków. Gasili pożar na autostradzie pod Kutnem

0
fot. KWP Łódź

11 stycznia 2019 roku ,w okolicach Kutna, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi brali udział w gaszeniu samochodu, który stanął w płomieniach na autostradzie A1. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

 W sobotni poranek, około godz. 8:20 policjanci I Kompanii Prewencji OPP w Łodzi przejeżdżając autostradą A1 , przed wjazdem na MOP Krzyżanów Zachód ,zauważyli stojące na poboczu mitsubishi outlander, z którego spod maski unosił się ogień i dym. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję wstrzymując ruch pojazdów i przy wykorzystaniu służbowych gaśnic proszkowych przystąpili do gaszenia płonącego samochodu. Do tego celu wykorzystano także gaśnice innych uczestników ruchu drogowego, którzy zatrzymywali się w miejscu zdarzenia wyrażając chęć pomocy. Policjanci prowadzili akcję gaśniczą do czasu uzyskania informacji, że pojazd jest wyposażony w instalację gazową.

reklama

Z uwagi na groźbę wybuchu funkcjonariusze odstąpili od dalszego gaszenia samochodu skupiając się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego. Po chwili na miejsce przybyła załoga Straży Pożarnej, która przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu gaśniczego ostatecznie opanowała pożar.

Samochodem podróżowały 4 osoby, w tym 6 letnie dziecko. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

źródło: KWP Łódź

reklama

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here