Popękany chodnik i parkingowy nieład na Oporowskiej. Tu można połamać nogi!

fot. maps google

Popękane płyty chodnikowe, tworzące się kałuże, a także parkingowy nieład spowodowany samochodami uczniów – Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta, interweniuje w sprawie terenów przy warsztatach „Staszica”.

W związku z licznymi sygnałami mieszkańców przemieszczających się na odcinku od ul. Oporowskiej do ul. Olimpijskiej, zwracam się z prośbą o podjęcie działań zobowiązujących właściciela terenu położonego przed budynkiem Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół nr 1 w im. St. Staszica do uporządkowania nawierzchni i wyznaczenia pasa pieszego – interweniuje Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno.

Zdaniem Sikory teren nie spełnia podstawowych zasad bezpieczeństwa przemieszczających się tam ludzi. Nawierzchnia ma być popękana, płytki chodnikowe są pozarywane.


Powoduje to obawy mieszkańców o skręcenie kończyn dolnych czy przewrócenie się. Taka sytuacja skutkuje również brakiem możliwości przejścia na niektórych odcinkach po deszczu z powodu pojawiania się dużych kałuż – uważa M. Sikora.

Przewodniczący Rady Miasta zwraca również uwagę na to, że teren często jest traktowany jak parking.

Teren ten jest nagminnie zastawiany pojazdami uczniów szkoły, w bardzo nieuporządkowany sposób, a poruszanie się po nim samochodami często zagraża bezpieczeństwu przechodniów, którzy nie mają wyznaczonego dla siebie terenu do poruszania się tamtędy – napisał w interpelacji Sikora.

Jak wnioskuje w dokumencie do władz miasta, należałoby tam przeprowadzić remont, a także wyznaczyć ciąg komunikacyjny dla pieszych.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj