Poseł Rzymkowski na konferencji o prezydencie Dudzie, obwodnicy oraz drogowych inwestycjach w Kutnie

reklama

Poseł Tomasz Rzymkowski podsumował na dzisiejszej konferencji prasowej swoje działania od początku IX kadencji. Złożył 35 interpelacji, często będących wynikiem spraw przedstawionych na dyżurach poselskich, jest dzięki temu najczęściej interpelującym posłem w klubie Prawa i Sprawiedliwości.

Jedną z ostatnich poruszonych przez niego spraw jest problem jednoczesnego zamknięcia dwóch wiaduktów kolejowych w Kutnie: przy ul. Troczewskiego i przy ul. Józefów. Jako remedium na problemy komunikacyjne wynikające z obu inwestycji kutnowski parlamentarzysta postuluje ponowne uruchomienie dawnego przejazdu kolejowego w ciągu ul. Grunwaldzkiej.

reklama

Dzięki interpelacjom posła Tomasza Rzymkowskiego będącym wynikiem próśb samorządowców z Błaszek, Łowicza i Wielunia, w rządowym programie „100 obwodnic” znalazły się obwodnice wymienionych miast, co okazało się w ubiegłą sobotę.

reklama

Rozpoczęła się kampania wyborcza przed zaplanowanymi na 10 maja wyborami prezydenckimi. Poseł Rzymkowski zachęcał do składania podpisów poparcia pod kandydaturą urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Formularze można pobrać w biurze posła Tomasza Rzymowskiego przy ul. Grunwaldzkiej 3 (I piętro) w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 10-15 oraz środę w godz. 14-19. Zebrane podpisy można przynieść do biura w tych samych godzinach lub wrzucić do skrzynki pocztowej przy drzwiach biura na I piętrze. Rejestracja kandydatów w wyborach prezydenckich upływa 26 marca, jednak podpisy do biura należy przynieść jak najwcześniej, aby zdążyć je dostarczyć do Warszawy.

reklama

Źródło: notatka prasowa biura poselskiego T. Rzymkowskiego

reklama

reklama


2 KOMENTARZE

Comments are closed.


Ostatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...