Problemy z wodociągami po nawałnicy. Jest komunikat PWiK

0

Skutki wczorajszej nawałnicy coraz mocniej dają się we znaki mieszkańcom regionu. Część domostw pozbawionych było zasilania, a teraz okazuje się, że przez kilka dni mogą pojawiać się problemy dotyczące wodociągów.

PWiK wystosowało komunikat w sprawie usterki i utrudnień:

„Zarząd PWiK Sp. z o.o. informuje, że na skutek wyładowań atmosferycznych w nocy z 13 na 14 czerwca 2019 r. uległ uszkodzeniu system sterowania pomp wraz zasilaniem w energię elektryczną na ujęciu wody DUW-Metalowa.”

„Przywrócenie normalnych warunków pracy stacji uzdatniania wody przy ul. Metalowej może w tej sytuacji potrwać kilka dni. W tym czasie odbiorcy wody w strefie objętej awarią mają zapewnione zasilanie ze Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Granicznej co będzie skutkowało obniżonym ciśnieniem w sieci.”

„Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość wobec zaistniałych, zmienionych warunków dostawy wody w okresie usuwania awarii.”

źródło: PWiK

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here