Przebudowa wiaduktów na Józefowie i Troczewskiego coraz bliżej. Ministerstwo Infrastruktury podało termin

reklama

Już za kilka tygodni ruszyć ma przebudowa dwóch wiaduktów kolejowych na Józefowie i Troczewskiego. Informację o planowanym początku prac potwierdziło Ministerstwo Infrastruktury.

Interpelację w sprawie planu prac dot. wiaduktów kolejowych w Kutnie niedawno wystosował poseł Dariusz Joński. W odpowiedzi uchylono rąbka tajemnicy dotyczącego m.in. terminu rozpoczęcia prac.

reklama

Jak informuje sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel, PKP PLK SA. planuje rozpoczęcie plac budowlanych dot. przebudowy wiaduktów u zbiegu ul. Warszawskie Przedmieście/Józefów i w ciągu ulicy Troczewskiego w marcu 2020.


Mając na uwadze konieczność utrzymania ruchu kolejowego prace będą podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności będzie wykonana część wiaduktów pod torem nr 2, a po ich zakończeniu ruch pociągów zostanie przeniesiony na tor nr 2 i obiekty zostaną dokończone pod torem nr 1. Planowany czas przebudowy połowy wiaduktu to około 5 miesięcy. Z uwagi na trwające obecnie zamknięcie toru nr 2 na szlaku Kutno – Stara Wieść prace na obu obiektach muszą odbywać się w tym samym okresie w torze nr 2, a następnie w torze nr 1 – wyjaśnia A. Bittel.

reklama

Wykonawca robót przygotowuje organizację ruchu kołowego w taki sposób, aby „zminimalizować utrudnienia komunikacyjne”. Opracowana organizacja ruchu ma być jeszcze uzgadniana z UM Kutno.

Jakiś czas temu szeroko informowaliśmy o dyskusji radnych dot. przebudowy wiaduktów. Przeczytać możecie o tym w tym miejscu

O sprawie będziemy informować na bieżąco.


reklamaOstatnio dodane:

Skatowany „Dżeki” walczy o...

Wczoraj informowaliśmy o skatowanym psie z Dobrzelina, którego uratowali przedstawiciele Czterech Łap z Żychlina. Teraz ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie.

Rekordowy przyrost zakażeń, już...

Kolejne tragiczne informacje przekazało Ministerstwo Zdrowia. Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna. Ponadto zanotowano bardzo duży przyrost zakażeń.

Makabryczne odkrycie, w mieszkaniu...

Do makabrycznego odkrycia doszło dziś w jednym z mieszkań w Krośniewicach, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny. O godz. 17:16 do...

Kolejna akcja mieszkańców Kutna....

#będziedobrze - to nowa akcja internautów z całej Polski w czasie stanu epidemii koronawirusa. Włączyli się do niej także mieszkańcy Kutna. Na...

Zamówisz butlę z gazem,...

Kutnowskie firmy zajmujące się dystrybucją gazu nie wnoszą i nie montują butli w mieszkaniach. – Co mają zrobić starsze osoby, którym nie...

ZUS jest gotowy do...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej. „Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa będą realizowane...

Przybywa zakażeń w Łódzkiem,...

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarła też 17 osoba zakażona koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia.