Radni PiS-u także napisali do prezydenta Kutna w sprawie pomocy lokalnym sprzedawcom. Chodzi o Manhattan

reklama

Pomoc lokalnym przedsiębiorcom to dziś najgorętszy temat w Kutnie. Najpierw list do kutnian skierował prezydent Zbigniew Burzyński, później do zapowiedzi włodarza Miasta Róż odnieśli się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej/Młodych Demokratów, a teraz pismo w sprawie pomocy dla lokalnych sprzedawców wystosował klub radnych Prawa i Sprawiedliwość.

Pełna treść pisma skierowanego przez radnych PiS do prezydenta Kutna:

Szanowny Panie Prezydencie,

reklama

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Kutno wspiera Pana decyzję dotyczącą ulg dla kutnowskich przedsiębiorców w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną.

W lokalnych portalach informacyjnych pojawiły się wzmianki dotyczące lokalnych podatków i opłat, w tym podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, opłat za miejskie lokale użytkowe.

reklama

Mając na uwadze powyższe, pragniemy również zwrócić uwagę na problem dotyczący kwot wynikających z dzierżaw gruntu dla mnie jszych przedsiębiorców. Jako przykład można wskazać chociażby osoby trudniące się sprzedażą na bazarze „Manhattan”, który historycznie jest trzonem kutnowskiego handlu. Sytuacja tych osób jest nader trudna, a stowarzyszenie zrzeszające sprzedawców zobligowane jest do zapłaty ponad 14 tys. zł co miesiąc z tytułu umowy dzierżawy. Oczywiście poza tymi kwotami odprowadzane są również podatki od nieruchomości.

Jak wiemy, „Manhattan” świeci dziś pustkami. Problemy finansowe osób prowadzących tam działalność gospodarczą rozpoczęły się już dawno, w związku z powstaniem marketów i galerii handlowej. Obecna sytuacja natomiast, wydaje się wręcz dramatyczna. Warto zatem rozważyć udzielenie im pomocy, w formie czasowego zwolnienia od opłacania dzierżawy.

Z podobną sytuacją będziemy mieć do czynienia w momencie wznowienia działalności kutnowskiej targowicy. Wówczas osoby, które przez okres pozostawania bez możliwości sprzedaży będą musiały uiszczać stosowne daniny. W tym przypadku również warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom kutnowskich przedsiębiorców i okolicznych rolników.”


Przeczytaj więcej:

reklama


3 KOMENTARZE

  1. A co z tymi którzy wynajmują lokale od prywatnych osób.? Wynajmujący nie zapłaci podatku czy tam jakąś ulge dostanie, a handlowiec jeszcze mu za wynajm musi zapłacić. Kto takiemu pomoże. Ceny nie są małe!!!!!!!!! Czy tylko manhattan ma mieć pomoc?

  2. Prywatnym pomaga rząd RP w ramach Tarczy antykryzysowej. Powinien też im pomóc UM KUTNO, np. zwolnić z podatku transportowego, podatku od nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.