Radny Serenda oburzony, że kobieta weszła bez kolejki. Urzędnicy: Petentka była w zaawansowanej ciąży

6

Prawdziwa fala hejtu spłynęła na Wydział Komunikacji i Transportu w Kutnie po wpisie Bartosza Serendy na portalu społecznościowym. Radny oburzył się, że jedna z kobieta została obsłużona przez urzędników bez kolejki. Jak zapewniają urzędnicy, „bohaterka” wpisu była w zaawansowanej ciąży. – Pracownicy wydziału zachowali się wzorowo i należą im się pochwały – komentuje nowy starosta Daniel Kowalik.

Radny Serenda na facebooku napisał, że w miniony piątek był „świadkiem dwóch cudów, które miały miejsce w kutnowskim Wydziale Komunikacji”. W skrócie – Bartoszowi Serendzie nie spodobało się to, że jedna z kobiet została obsłużona poza kolejką i specjalnie dla niej otworzono dodatkowe okienko. Ponadto, jak napisał radny, był zdziwiony zachowaniem klientów na sali, którzy na jego pytanie dlaczego pozwalają wchodzić innym bez kolejki, jedynie obojętnie wzruszyli ramionami.

zrzut ekranu wpisu na facebook.com

Jak się okazuje, historia „buntownika” – jak sam o sobie mówi radny Serenda – w rzeczywistości miała wyglądać zgoła inaczej. O komentarz w sprawie poprosiliśmy Iwonę Kowalską, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Kutnie.

Pani była w zaawansowanej ciąży, a my jesteśmy urzędem prorodzinnym i nie mogliśmy pozwolić, żeby ta kobieta stała w kolejce. Tym bardziej, że kobieta wcześniej złożyła dokumenty i miała umówioną konkretną wizytę. Niestety nie mamy wpływu, na to co nasi interesanci czy inne osoby piszą na portalach społecznościowych – powiedziała Panoramie Iwona Kowalska, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu.

Sprawą zainteresował się już także nowy starosta Daniel Kowalik.

Po tym wpisie spadła lawina brzydkich i przykrych słów pod adresem pracowników wydziału. Z naszych informacji wynika, że kobieta była w dziewiątym miesiącu ciąży, a na dodatek dwa dni po planowym terminie porodu. Pracownicy wydziału zachowali się wzorowo i należą im się pochwały oraz słowa uznania. Jeżeli będą możliwości finansowe, to planujemy ich nagrodzić w dalszym terminie – komentuje starosta Kowalik.

Jak zapewnia Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, w najbliższym czasie w budynku pojawią się nowe oznaczenia.

– W najbliższym czasie w Wydziale Komunikacji w widocznych miejscach pojawić mają się informacje, że między innymi kobiety w ciąży czy osoby niepełnosprawne będą miały możliwość załatwienia sprawy bez stania w kolejce – dodaje T. Walczewski.

AKTUALIZACJA:

Kontaktowaliśmy się z Bartoszem Serendą telefonicznie i osobiście, jednak czekamy na autoryzację wypowiedzi. Jak powiedział, odniesie się do sprawy, gdy skończy pracę. O sprawie będziemy informować.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

6 WYPOWIEDZI

 1. Śmieszy mnie tekst ” jest urzędem prorodzinnym” 🙂 wydaje mi sie normalne że kobieta w zaawansowanej ciązy powinna być przepuszczona w kolejce, kiedyś tak było, a teraz ci którzy nagminnie z tego korzystali mają największe problemy z przepuszczeniem, a Pan Serenda żebym nie wiedziała ze jest relatywnie młody to bym powiedziała że afere zrobił zapewne tetryk na emeryturze 🙂

 2. Jak się pojawią w widocznych miejscach informacje, że między innymi kobiety w ciąży czy osoby niepełnosprawne będą miały możliwość załatwienia sprawy bez stania w kolejce yo zapewne pan Serenda też na tym skorzysta. Zgodnie z informacją będzie załatwiony bez kolejki. Pan Serenda lubi kamuflaż, podejść, zobaczyć…
  Jak chce bawić się w ujawnianie afer (w swoim stylu) to niech uda się do MOPS w czasie wydawania posiłków, tam się dzieje…..przecież bardzo blisko mieszka i może iść nawet w pidżamie (idealny kamuflaż).
  Swoją drogą, nowy Starosta w pierwszym dniu swojego urzędowania interesuje się sytuacją w wydziale komunikacji.
  Pan Debich nie widział problemów przez całą kadencję?Czy może nie chciał widzieć, miał gdzieś pracowników w/w wydziału oraz ich petentów. Z tego co wiem problemy były zgłaszane na okrągło, nie widziała ich dyrekcja komunikacji????
  Teraz zrobił się urząd prorodzinny – śmiechu warte Pani dyrektor.

 3. Urząd prorodzinny a matka z dzieckiem czekająca w kolejce godzinę nikogo nie dziwiło, Pani urzędnik wyszła sobie na chwilę i wróciła z wielkim uśmiechem.
  Dziecko nie zadowolone, ja też a ona jeszcze przedłużała!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here