Radny Stępniewski kontra wiceprezydent Wdowiak. Radny wydał oświadczenie

reklama

Radny Robert Stępniewski przysłał do naszej redakcji oświadczenie w sprawie wpisu w mediach społecznościowych autorstwa Zbigniewa Wdowiaka, zastępcy prezydenta Kutna.

Dziś podaliśmy, że na facebooku Z. Wdowiak poinformował o tym, iż miejski samorząd wspiera Kutnowski Szpital Samorządowy i zakupił sprzęt ochrony indywidualnej dla pracowników lecznicy. Zastępca prezydenta odniósł się także do wpisu radnego Roberta Stępniewskiego (screen poniżej).

reklama

– PS. A tak na marginesie, zanim jakikolwiek radny napisze na fb tekst „Może by miasto ze swojej strony wspomogło Nasz kutnowski szpital w tak wyjątkowej sytuacji” to niech zapyta. Bycie radnym zobowiązuje – odpiera zarzuty Wdowiak.

Po wpisie zastępcy prezydenta, radny Robert Stępniewski przysłał do naszej redakcji oświadczenie.

Treść oświadczenia R. Stępniewskiego:

reklama

Szanowny Panie Wiceprezydencie,

Jako radny, Polak i mieszkaniec Kutna bardzo dziękuje za pomoc okazaną kutnowskiemu szpitalowi w tej trudnej sytuacji. Jako radny mam oczywiście świadomość moich obowiązków, a stanowisko to, nie jest dla mnie tylko pracą, lecz misją, którą staram się ze wszystkich sił i ograniczonych niestety możliwości wykonywać.

Jako radny i człowiek ubolewam tylko nad tym, że pomimo wysiłków i chęci, moje możliwości są jednak ograniczone, a nikt sam nie podoła tak dużemu wyzwaniu, przed jakim pandemia koronawirusa postawiła wszystkich mieszkańców. Ja zawsze staram się pomagać ludziom z własnych środków, a Urząd Miasta zakupił wszystko z pieniędzy podatników. Taka jest różnica.


Co do mojego postu, Panie Wiceprezydencie właśnie chciałbym zauważyć, że był on w formie zapytania, jak Pan może nie zauważył? Nie mniej jednak, jeszcze raz dziękuję w imieniu własnym i całego lokalnego społeczeństwa za doposażenie szpitala w produkty deficytowe w obecnej sytuacji. W razie potrzeby służę pomocą.

Z poważaniem
Robert Stępniewski

reklama


15 KOMENTARZE

 1. Panie Wdowiak, jaka jest wartość tej darowizny? Czy ma Pan powody do dumy? Ta kupka kartonów nie robi na mnie wrażenia.

  • Witam po pierwsze jak już się komentuje to wypadało by się przedstawić ale widze, że odwagi brak! Po drugie skąd Pan wie że tej diety nie przekazuje na cel dobroczynny? Po trzecie proszę sobie zobaczyć kto i w jakiej wysokości diety odbiera i za co! Po czwarte proszę sobie poczytać za co jest dieta. Pozdrawiam Robert Stępniewski Radny Miasta Kutno

  • Robert chłopie… Wstydu nie masz za grosz. Wielu ludzie na swoją rękę walczy z koronawirusem i nie musi o tym pisać w gazecie. Pamiętajmy też że szpital samorządowy winien być wspieramy też przez Starostwo gdzie rządzi Pana Partia. Proszę tam też słać swoje zapytania! 😉

 2. Dziękuje za radę. Sprawdzę, ale czy to dobry pomysł dla PiS
  Nie brak mi odwagi ale pracuje w podobnej firmie jak Pan
  Mam na utrzymaniu rodzine i wiem co robi obecna władza z takimi co mówią prawdę
  Myśle ze pomysł z oddaniem diety na poczet kupców jest ok. Nie tylko Ja tak uważam .Sam Pan powiedział , ze to MISJA czyli …. jak Pan to poprze, większość zrobi to samo.
  Pozdrawiam

  • Witam a co robi obecna władza z tymi co mówią prawde ? Jakoś nie widzę na FB, żeby ludzie bali mówić się cokolwiek piszą wszystko. Co do diety to kto komu bronił być radnym tylko wlasnie, żeby nim zostać musieli wybrać ludzie. Ja też ciężko pracuje nikt mi nie daje i nie zazdroszczę ludziom kto ile ma pieniędzy a wam widzę bardzo łatwo przychodzi dysponowanie kogoś pieniędzmi. Następna sprawa proszę przeczytać za co jest dieta, ja będąc na sesjach czy komisjach w czasie pracy zaklad za to mi nie płaci. I proszę sobie właśnie wejść i zobaczyć który z radnych w Kutnie ile tej diety odbiera a później mnie krytykować. Mimo wszystko Pozdrawiam

  • A moze w tej samej pan pracuje co??? I zal panu tylek sciska . Powiem tylko dieta to rekompensata za utracone uposazenie w zwiazku z sesjami , komisjami itp. A jasniej jak odbywa sie to w godzinach pracy to firma za te godziny nie placi . Pan odwala swoje 8 godzin i wraca do domu a Radni jeszcze maja co robic . Zreszta jesli tak panu zal to za 3,5 roku moze pan startowac coz za problem
   Zdrowia zycze

 3. Czyli nawet: oddając ją na cele dobroczynne, przeznacza pan na nie pieniądze podatników bo z nich pochodzi pana uposażenie.

 4. Robert glowa do góry nie dogodzisz wszystkim. Rób to co robisz do tej pory jesteśmy z tobą. Ludzie ten człowiek nie odmawia żadnej pomocy i nie trzeba się go prosic, żeby przyszedł do mieszkania i zobaczył w jakich warunkach zyjemy.

 5. Panie Stępniewski proszę nie ośmieszać się…z własnych środków Pan pomaga??? To czemu na fb co chwilę organizuje Pan zbiórki??? Ludzie życzliwi dają darowizny a potem Pan przekazuje potrzebującym i jeszcze Pan śmie mówić, że z własnych środków…proszę być bardziej prifesjonalnym w tym co Pan robi…stanowisko zobowiązuje!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.