Rowery miejskie w Kutnie będą dezynfekowane

reklama

Operator systemu Rowerowe Łódzkie, Nextbike Polska, przyłączył się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem Covid-19 w przypadku korzystania z rowerów miejskich.

Jak informuje Nextbike Polska, operator systemu – Rowerowe Łódzkie, wszystkie newralgiczne elementy takie jak kierownice, siodełka, tylne blokady są dezynfekowane w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich funkcjonujących systemach.

reklama

Działania takie prowadzone są minimum raz dziennie na stacjach oraz podczas każdego przeglądu roweru w serwisie, z zastosowaniem środków na bazie alkoholu, które pozwalają na skuteczną dezynfekcję elementów rowerów.

Dodatkowo zachęca się użytkowników do korzystania z aplikacji na własnych telefonach, tak aby uniknąć konieczności korzystania z terminali stacji.

reklama

Należy zaznaczyć, że rower jako środek transportu indywidualnego pozwala w przypadku przemieszczenia unikać bezpośrednich kontaktów z innymi osobami.

Miasto Kutno mając na uwadze pewne zagrożenia, jakie płyną z użytkowania roweru publicznego, będącego systemem funkcjonującym cały rok,  prosi o zachowanie podstawowych środków ostrożności przy korzystaniu z rowerów Rowerowe Łódzkie, tj.

  •  profilaktycznie unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, by ewentualnie nie przenieść patogenu na siebie,
  •  zalecamy zakładanie rękawiczek podczas korzystania z rowerów miejskich,
  •  należy umyć ręce z użyciem mydła i wody lub środków do odkażania na bazie alkoholu po skorzystaniu z roweru.
reklama


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...