Ruszył proces byłego prezesa MKS-u Kutno

reklama

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Łodzi ruszył proces Zdzisława B., byłego prezesa Miejskiego Klubu Sportowego „Kutno”. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Byłemu prezesowi zarzuca się doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem – chodzi o ponad 900 tys. złotych z miejskich dotacji, jakie były udzielone klubowi.

reklama

Przypomnijmy, B. był prezesem MKS-u od lat ’90 aż do 2014 roku. Wówczas stery przejęły inne osoby, a w związku z ogromnym zadłużeniem klub został rozwiązany i wycofany z ligowych rozgrywek – między innymi piłkarskich.


Przebieg wczorajszego posiedzenia sądu relacjonuje Dziennik Łódzki. Jak informują dziennikarze DŁ, B. nie przyznał się do winy, ale miał stwierdzić, że część miejskiej kasy została rozdysponowana na spłatę różnych zobowiązań, a brak funduszy był spowodowany… nadmiarem sukcesów klubowych zawodników.

reklama

Warto dodać, że źle wykorzystana dotacja do tej pory nie wróciła do miasta.

Przeczytaj relację z rozprawy przeciwko Zdzisławowi B. >


reklamaOstatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...