Rynek pracy w Kutnie

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie w pierwszym kwartale roku 2020 to 1180 osób, w tym kobiet 678 i mężczyzn 502. Dzięki dobrej koniunkturze bezrobocie w mieście utrzymuje się na najniższym poziomie jaki obserwujemy od kilku lat.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Sytuacja na rynku pracownika w Kutnie jest dobra, niemal codziennie w prasie i na portalach ogłoszeniowych pojawiają się nowe oferty zatrudnienia. Gospodarka jak na razie ma się dobrze, co prawda pojawiają się pierwsze symptomy spowolnienia gospodarczego, ale to nie zmienia faktu, że nadal jest duże zapotrzebowanie na pracowników zarówno wykwalifikowanych jak i do prac nie wymagających dużych kompetencji. Do obsadzenia są stanowiska w różnych gałęziach gospodarki.

Kto może liczyć na prace? Największa liczba ofert zatrudnienia dotyczy handlu, produkcji, transportu, budownictwa, a także pojawiają się oferty związane z praca biurową. W Kutnie można również zarabiać 5000 zł, oferty zatrudnienia z takim uposażeniem dedykowane są do osób które posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe. Osoby z dużym doświadczeniem, umiejętnościami, certyfikowanymi uprawnianiami nie będą miały problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy w Kutnie czy w najbliższej okolicy.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie na dzień dzisiejszy nie ma ciekawej oferty skierowanej do osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia. Nie są obecnie zbierane żadne wnioski na szkolenia które mogłyby pomóc nielicznej grupie bezrobotnych w aktywizacji zawodowej. Jak się wydaje jedyną formą aktywizacji zawodowej jest możliwość skorzystania z bonu stażowego. Czym jest zatem bon stażowy? Jest to instrument który ma pomóc wrócić do aktywności zawodowej osobom do 30 roku życia, bon gwarantuje skierowanie do odbycia stażu w firmie wskazanej przez bezrobotnego na okres 6 m-cy, o ile pracodawca tejże firmy podejmie się zatrudnienia bezrobotnego po odbytym stażu przez minimum kolejne 6 m-cy. Otrzymanie bonu stażowego odbywa się na podstawie jednostkowego planu działania. Termin ważności bonu stażowego ustala starosta.

Początek roku to najlepszy moment na podjęcie próby aktywizacji zawodowej lub podjęcie kroków w kierunku zmiany dotychczasowej pracy z której nie jesteś zadowolony. Zanim zaczniesz działać, przygotuj się dobrze. Obecnie dotarcie do interesujących ofert zatrudnienia nie jest dużym problemem, a to za sprawą licznych portali ogłoszeniowych.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Zanim zaczniesz opowiadać na interesujące Ciebie oferty pracy, pochyl się nad swoim CV. Zastanów się jak możesz swój stary życiorys zawodowy ulepszyć aby był idealnie dopasowany do obowiązujących realiów. Wiele dobrych i aktualnych wskazówek jak powinno wyglądać profesjonalne CV, oraz gotowych szablonów znajdziesz na stronie otokariera.pl. Interesuje Ciebie praca na stanowisku przedstawiciela handlowego? Sprawdź jak Radek w swoim CV opisał podsumowanie zawodowe i umiejętności (dodatkowo list motywacyjny na stanowisko handlowca), więcej przeczytasz na otokariera.pl/cv-przedstawiciel-handlowy.

Na stronie dostępny jest także darmowy kreator CV i listu motywacyjnego. Dostępna aplikacja jest całkowicie darmowa. Dodatkowo zaznaczę że rok 2020 to zapowiedź dobrych zmian dla etatowych pracowników, m.in. brak podatku dochodowego dla osób do 27 roku życia, jak również obniżony podatek dochodowy dla pozostałych pracowników, z 19 do 17 procent.

Artykuł zewnętrzny

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: